مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران عنوان کرد؛ افتتاح نخستین نیروگاه خورشیدی هیبریدی در روسای ملرد شهرستان سوادکوه

پرینت
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران عنوان کرد؛ افتتاح نخستین نیروگاه خورشیدی هیبریدی در روسای ملرد شهرستان سوادکوه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران از افتتاح اولین نیروگاه خورشیدی هیبریدی در استان خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق مازندران، قاسم شهابی در افتتاحیه پروژه نیروگاه هیبریدی خورشیدی- بادی ملرد سوادکوه گفت: امروزه حدود 80 درصد انرژی جهان از منابع فسیلی تامین می‌شود.

وی اظهار کرد: تولید انرژی از منابع فسیلی با توجه به آلایندگی زیست محیطی، موجب گرم شدن زمین و تغییرات اقلیمی و ایجاد مشکلات متعدد می‌شود لذا تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر به صورت فزاینده افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران بیان کرد: در این راستا در تعدادی از کشورها نیروگاه‌های حرارتی تعطیل شده و بار عمده تولید برق بر عهده نیروگاه‌های تجدید پذیر قرار گرفته و نیروگاه‌های حرارتی تنها به عنوان پشتوانه تولید انرژی در مواقع اضطراری وارد مدار می‌شوند.

این مسؤول افزود: مزیت اصلی نیروگاه‌های تجدید پذیر، تولید در محل مصرف، کاهش تلفات شبکه، کاهش آلایندگی محیط زیست، افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق و تقویت پدافند غیر عامل است.

شهابی گفت: کشور ما طی سال‌های اخیر به تولید برق از منابع تجدید پذیر توجه کرده و در این راستا طرح‌های متعددی تا کنون به اجرا در آمده است، طرح برق‌رسانی به نقاط فاقد شبکه و روستاهای بدون برق(Off-Grid) و طرح خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های خورشیدی و بادی (On-Grid) است.

وی ادامه داد: پروژه نیروگاه خورشیدی- بادی ملرد در راستای برق‌رسانی به نقاط فاقد شبکه اجرا شده است و این نیروگاه به صورت هیبرید(ترکیبی بادی- خورشیدی) اجرا شده است و با هزینه 500 میلیون ریال اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران اظهار کرد: ظرفیت این نیروگاه سه کیلووات است که 2500 وات آن بادی و 500 وات خورشیدی است.

شهابی گفت: اجرای این پروژه به صورت هیبرید موجب تولید انرژی در تمام اوقات شبانه روز می‌شود و قابلیت اطمینان را بالا می‌برد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس