رئیس کانون نابینایان سوادکوه و سوادکوه شمالی خبر داد؛ شناسایی 130 نابینا و کم‌بینا در سوادکوه و سوادکوه شمالی/5 درصد نابینایان و کم‌بینایان سوادکوه اشتغال دائمی دارند

پرینت
رئیس کانون نابینایان سوادکوه و سوادکوه شمالی خبر داد؛

شناسایی 130 نابینا و کم‌بینا در سوادکوه و سوادکوه شمالی/5 درصد نابینایان و کم‌بینایان سوادکوه اشتغال دائمی دارند

رئیس کانون نابینایان سوادکوه و سوادکوه شمالی با اشاره به عضویت 130 نفر در کانون نابینایان سوادکوه و سوادکوه شمالی از اشتغال دائمی 5 درصدی نابینایان و کم‌بینایان سوادکوه خبر داد.

امین فرزادیان در گفتگو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه‌شمالی با اشاره به اینکه نگاه مناسبی به نابینایان و کم‌بینایان توسط مردم و مسئوولان انجام نمی‌شود، گفت: برگزاری مراسم‌های ویژه نابینایان و کم‌بینایان و یا برگزاری روز جهانی عصای سفید در حد مراسم باقی می‌ماند و تاثیر خاصی در وضعیت ما ندارد.

وی با اشاره به اینکه شناسایی 130 نابینا و کم‌بینا در سوادکوه و سوادکوه شمالی انجام‌شد، افزود: فقط ۵ درصد از نابینایان و کم‌بینایان در سوادکوه و سوادکوه‌شمالی دارای شغل دائمی هستند و این در حالی‌است که بر طبق قانون، ۳ درصد از معلولان باید در ادارات دولتی استخدام باشند.

رئیس کانون نابینایان سوادکوه و سوادکوه شمالی، خواستار توجه مسؤولان مختلف برای جذب نابینایان و کم‌بینایان برای اشتغال شد و با اشاره به مشکلات مختلف آنان، خاطرنشان‌کرد: چند نرم‌افزار رایانه ای وجود دارد که برای نابینایان و کم‌بینایان مورد استفاده قرار می گیرد ولی تعداد افرادی که آشنایی با آن دارند، اندک است و خرید نرم‌افزار اصلی و آموزش آن در دستور کار قرار گیرد.

وی با تشکر از ادارات بهزیستی سوادکوه و سوادکوه شمالی در تاسیس کانون نابینایان و کمک به آنان، اظهار کرد: فرهنگ‌سازی کمک به معلولان و دوری از ترحم به آنان باید در جامعه ترویج شود و برگزاری جلسه با مدیران مختلف در دستور کار ما قرار دارد و چند جلسه با مدیران ادارات و نهاد‌ها نیز برگزار شد.

وی از کمبود وسایل توانبخشی برای نابینایان و کم بینایان در شهرسان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر داد و گفت: از کمک‌های مردم و مسؤولان برای کمک به نابینایان و کم‌بینایان استقبال می‌کنیم.

وی که مسؤولیت هیئت ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی را نیز بر عهده دارد از توانمند‌سازی و حمایت از ورزش نابینایان و کم‌بینایان شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر داد و افزود: اداره ورزش و جوانان تمایل به همکاری دارد و ما نیز برنامه‎هایی برای ارتقای فعالیت‌های ورزشی در دستور کار داریم.

فرزادیان که رتبه اول دو‌و میدانی نابینایان و کم بینایان در ماده ۵۴۰ متر کشور را در کارنامه خود دارد از برگزاری جشنواره کشوری ورزش نابینایان و کم‌بینایان در ماه‌های آینده خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم تا توجه به ورزش در بین نابینایان و کم‌بینایان ارتقا یابد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس