سرپرست شهرداری شیر‌گاه خبر داد؛ کاهش 180 میلیون تومانی در‌آمد ارزش‌افزوده شهرداری شیر‌گاه

پرینت
سرپرست شهرداری شیر‌گاه خبر داد؛ کاهش 180 میلیون تومانی در‌آمد ارزش‌افزوده شهرداری شیر‌گاه

سرپرست شهرداری شیر‌گاه از کاهش 180 میلیون تومانی در‌آمد شهرداری شیر‌گاه بر طبق قانون ارزش‌افزوده خبر داد.

محمد امیری در گفت‌و گو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه‌شمالی با اشاره به اینکه بر طبق برنامه ششم توسعه، ارزش افزوده به صورت استانی برنامه ریزی می شود و 70 درصد آن به شهر‌‌ها و 30 درصد به روستا‌ها داده می‌شود و سهم شهرداری‌ها هم به نسبت جمعیت اختصاص پیدا می‌کند، گفت: شهرستان سوادکوه‌شمالی با دارا‌بودن شهرک صنعتی از قانون ارزش‌افزوده برنامه ششم‌توسعه ضربه بزرگی را متحمل شد و درآمد 200 میلیون تومانی ارزش افزوده شهر شیر‌گاه به یک دهم آن کاهش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه عوارض مستقیم از شهروندان به عنوان جایگزین ارزش‌افزوده مورد توجه قرار گرفت و سهم ما از ارزش‌افزوده به حدود 20 میلیون تومان رسید، افزود: دریافت درآمد قابل‌توجه از ارزش افزوده در دوران گذشته با ایجاد درآمد‌پایدار همراه نبود و سرمایه‌گذاری لازم برای توسعه هم انجام نشد و در حال حاضر با وضع نا‌بسامان مواجه شدیم.

سرپرست شهرداری شیر‌گاه با اشاره به اینکه در دوران سرپرستی تلاش شد تا برای مدیران آینده بدهی باقی نگذارم و و با نیاز‌سنجی شهر به سمت ایجاد درآمد‌پایدار حرکت کنیم، خاطر نشان کرد: آینده کشور در مسیر گردشگری قرار دارد و شهر شیر‌گاه قابلیت تبدیل به منطقه ویژه گردشگری را دارد.

وی از لزوم برنامه‌ریزی ی برای استفاده از مشارکت بخش خصوصی و بستر سازی برای حضور سرمایه گذاران به منظور درآمدزایی‌پایدار خبر داد و اظهار‌کرد: گردشگری ورزشی با توجه به بستر‌های موجود می تواند از اولویت‌های توسعه گردشگری شیر‌گاه باشد.

امیری گفت: طرح 45 متری پرچم ایران و نصب در شهر، ساماندهی 2 رودخانه شهر، ساماندهی دیوار ساحلی و توجه به زیر ساخت‌های گردشگری در دستور کار ما قرار دارد.

تهیه خبر نجفی خبرنکار سوادکوه نیوز در سوادکوه‌شمالی

تنظیم خبر عمران اکبرنژاد

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس