مدیر جهاد‌ کشاورزی سوادکوه خبر داد؛ نخستین کشت دانه روغنی کلزا در سوادکوه/ تخریب 3 مورد ساخت و ساز غیر‌مجاز در اراضی کشاورزی سوادکوه

پرینت
مدیر جهاد‌ کشاورزی سوادکوه خبر داد؛

نخستین کشت دانه روغنی کلزا در سوادکوه/ تخریب 3 مورد ساخت و ساز غیر‌مجاز در اراضی کشاورزی سوادکوه

مدیر جهاد‌ کشاورزی سوادکوه از نخستین کشت دانه روغنی کلزا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، محمد اسماعیلی چهارشنبه‌شب در جمع خبرنگاران، گفت: جهاد‌ کشاورزی در راستای حفظ و حراست از تولید و توسعه کشاورزی مکلف به جلوگیری از تغییر کاربری غیر‌مجاز در خارج از بافت روستایی است.

وی افزود: تخریب سه مورد ساخت و ساز غیر‌مجاز در اراضی کشاورزی بخش زیراب سوادکوه در روز‌های گذشته انجام شد.

مدیر جهاد‌ کشاورزی سوادکوه خاطر‌نشان‌کرد: مردم بومی و غیر‌بومی و کشاورزانی که قصد خرید زمین یا ساخت‌و ساز دارند، استعلام از جهاد کشاورزی را در اولویت قرار دهند تا دچار خسارت و ضرر و زیان نشوند.

این مسؤول با اشاره به اینکه 90 درصد روغن مصرفی کشور، وارداتی است و وزارت جهاد‌کشاورزی مکلف به تأمین 70 درصد از روغن مصرفی داخلی تا پایان برنامه ششم توسعه است، گفت: سازمان جهاد‌ کشاورزی مازندران مکلف به زیر‌کشت‌بردن 22 هزار و 500 هکتار از زمین‌های استان برای کشت کلزا است و شهرستان سوادکوه نیز در این زمینه برنامه‌ریزی لازم را مورد توجه دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه کلزا تا دو برابر سایر دانه‌های روغنی دارای روغن است، افزود: برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترغیب کشاورزان برای کشت محصولات دانه‌ روغنی کلزا در حال انجام است.

وی از نخستین کشت محصول کلزا در سوادکوه و در روستای کچید بخش زیراب این شهرستان خبر داد و خاطر‌نشان‌کرد: افزایش سطح زیر‌کشت اراضی، کاهش وابستگی و کاهش واردات، کاهش مهاجرت از روستا و اشتغال‌زایی در روستا از اهداف کشت کلزا در شهرستان است.

مدیر جهاد‌ کشاورزی سوادکوه از برگزاری کلاس‌های آموزشی کشت کلزا در روستا‌های کچید، اتو، پیر‌نعیم بخش زیراب و روستای اساس بخش مرکزی سوادکوه خبر داد و گفت: امسال برای کشت کلزا در 70 هکتار از زمین‌های زراعی سوادکوه، عقد قرار‌داد انجام شد و بذر و کود هم بین کشاورزان توزیع شد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس