“شیخ بزرگ سوادکوه”بی هیچ گلایه‌ازکسی دراوج معنویت ازمیان ما رفت”/به قلم”سیاوش اسلامی سوادکوهی”/

پرینت
“شیخ بزرگ سوادکوه”بی هیچ گلایه‌ازکسی دراوج معنویت ازمیان ما رفت”/به قلم”سیاوش اسلامی سوادکوهی”/

در باورسخت مردمانی که در زمان بدعهدی ها و بدخلقی های روزگار و محیط زندگی که مملو از بدگمانی های روزگار است و همواره سراز کوچه های بن بست “امید” به نشانه های ناامیدی ختم می شوند آرامش حضور نادره مردانی چون فقید سعید “حجت‌الاسلام سید هاشم  نبوی” در میان ما، آرامش جان و محیط مان بوده‌اند.

وجود این مرد بزرگ در میان مردمان دیارمان، بسان تابش نوری در فردیت و معنویت مان بوده است آنگونه که زمزمه های شیرین معنوی او در دوران زندگی و نیز پس از حیاتش،همواره افق راه ما را همچنان با درخشش منش و روش و معنویت بر جا مانده ی خویش خواهد تاباند.

فقید سعیدحجه الاسلام سید هاشم نبوی روحانی که به باور مردمان این دیار ، دل نرنجاند، قلبی را نشکست، روحی را نیازرد، غمی را بر کسی نیفزود،و مهمتر،  معنویتش آنچنان امید بخش و روشنایی بخش جانها بود، که، وقتی بر دوش خیل عظیمی از تشییع کنندگان بود، صداقت و معرفتش، در اشکهای پنهان دوستدارانش، مهمترین پیام حضور عظیم همه ی آنهایی که آمده‌اند را معنا می کرد،انگار در این موج حضور دوستدارانش نجواهای هرکس با خود را نمادی از وداعی ستودنی از اخلاص و اخلاقی زیستنش را به تصویر می کشید! .

سید جلیل القدری که زندگی و زیستش را با سجایای اخلاقی و معنوی و با جسم و جان مردم تنظیم می نمود! “یا ایتهاالنفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه …”و براستی چه زیبا دوران حیات ما در دیار مردمانی که شهره به امانتداری و جوانمردی اند با وجود نفس مسیحایی او پربرکت جلوه می نمود و موجب فخر مباهات معنوی برای مردمان این دیار محسوب می شد .

روحانیت شیعه که نقش تاریخی آنها در صد سال اخیر در منازعات سیاسی و اجتماعی آنگونه درخشان بوده است که همواره برای مردم و ساخت جامعه ی نوین بزرگترین پشتوانه ی معنوی و ترویج مروت و مردانگی و شهامت و آزادگی بود و شیخ ما رویه و روحیه اش از این منظر قابل توجه بوده است که هرگز و در هیچ مرحله ای از زندگی اش تابعی از قدرت سیاسی نبود و رمز مانایی او در دلها نیز از این زاویه بیشتر نزد دوستداران و ارادتمندانش زیبا جلوه می نماید! و ضمیمه نمایید سخاوت و شرافت و رنج آگاهانه ی با مردم بودن و در مردم بودن ملجاء و پناهی برای تکیه‌گاه مردم بودن

این سید جلیل القدر شکوهی از عظمت و مانایی اش را در دلها ماندگار نموده است، آری وقتی طپش قلبت برای مردم باشد و آرامش زندگی مردم را بخواهی، مانا خواهی شد آنهم در قلوب مردم! وقتی دستان مهربانت را به سخاوت مهربانی و رافت ارزانی جامعه نمایی آری اینگونه مانا میشوی! ،وقتی بی هیچ گلایه‌ای از کسی در اوج معنویت و پذیرفته شدگی در جامعه جان به جانان سپرده باشی ،اینگونه بر دوش تشییع کنندگان جسمت مشایعت میشوی! برای  روح سرشار از معنویت و اخلاق اسلامی و انسانی ات درود می فرستیم و انشاءالله که خداوند عز وجلاله روحت را با انبیا و اولیای الهی محشور نماید.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس