امام جمعه پل‌سفید سوادکوه خواستار شد؛ لزوم ترویج تفکر حسینی در جامعه

پرینت
امام جمعه پل‌سفید سوادکوه خواستار شد؛ لزوم ترویج تفکر حسینی در جامعه

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه خواستار ترویج تفکر حسینی در جامعه شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت‌الاسلام احمد قربانی در خطبه‌های نماز جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه بین دوستان و شیعیان امامان معصوم تفاوت وجود دارد، گفت: پیامبر گرامی اسلام برخی صفات شیعیان را برای علی(ع) بیان کرد که حضور در نماز جماعات، جدیت در ادای ذکات، کمک به تهیدستان، نوازش بر سر یتیمان، رعایت نظافت،عدم پیمان‌شکنی، عدم خیانت در امانت، راستگویی، عدم آزار‌رسانی به همسایه، زهد در شب، تواضع، رسیدگی به زنان بی‌سرپرست، شرکت در تشییع جنازه مؤمن، روزه‌داری و تقوا بخشی از صفات شیعیان در بیان پیامبر گرامی اسلام است.

وی با اشاره به قدرت‌نمایی نیروی هوایی ایران در مقابله با عراق، افزود: نیروی هوایی حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارد و در اوایل انقلاب به مردم پیوستند.

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه به سال‌روز شهادت شهید هاشمی‌نژاد در سال 1360 اشاره کرد و خاطر‌نشان کرد: پیام دینی و قرآنی را به فرزندان بیاموزیم که بی‌اعتنایی به سالمندان با خشم الهی روبرو می‌شود و جامعه و حکومت هم وظیفه دارند که به سالمندان توجه کنند.

قربانی با اشاره به ایام محرم، خواستار ترویج تفکر حسینی در جامعه شد و با بیان اینکه امام‌حسین(ع) شهید اسلام و دین ناب محمدی)(ص) است، اظهار‌کرد: نماز اول وقت و رونق صفوف نماز‌جماعت و آگاهی به مردم برای نماز جماعت مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ارزش‌ها در تاریخ می‌مانند، گفت: انسان‌های ارزش‌مدار مانند شهیدان کربلا در تاریخ ماندند و انسان‌های فاسد فراموش شدند.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس