خطیب‌جمعه سوادکوه‌شمالی: گسترش امر به معروف و نهی از منکر در بین جوانان باعث نهادینه‌شدن آن در جامعه می‌شود/اقدام امریکا در موضوع همه‌پرسی کردستان عراق شیطانی است

پرینت
خطیب‌جمعه سوادکوه‌شمالی: گسترش امر به معروف و نهی از منکر در بین جوانان باعث نهادینه‌شدن آن در جامعه می‌شود/اقدام امریکا در موضوع همه‌پرسی کردستان عراق شیطانی است

خطیب‌جمعه سوادکوه‌شمالی، گسترش امر به معروف و نهی از منکر در بین جوانان را باعث نهادینه‌شدن آن در جامعه توصیف کرد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه‌شمالی، حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی با اشاره به اینکه مردم بهترین ناظران عملکرد‌های فردی و اجتماعی هستند که در آموزه دینی به امر به معروف و نهی از منکر معروف است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر دارای آثار مختلف فردی و اجتماعی است و به بیان امام محمد باقر(ع)، امر به امر به معروف و نهی از منکر، راه پیامبران و شیوه صالحان است.

وی با بیان اینکه جامعه امروز به صورت عمیق نیاز به گسترش آموزه‌های اخلاقی دارد و تعمیق امر به معروف و نهی از منکر نیازمند عزم ملی و همگانی است، افزود: اعتلای سطح بینش مردم نسبت به آثار امر به معروف و نهی از منکر و بیان آثار نا‌مناسب عدم اجرای آن مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه سوادکوه‌شمالی با اشاره به اینکه بیان برخی تذکرات برای تقویت دولت است و افزایش قدرت دولت اسلامی در تقویت امر به معروف و نهی از منکر مؤثر است باید مورد توجه باشد، خاطر‌نشان کرد: گسترش امر به معروف و نهی از منکر در بین جوانان باعث نهادینه‌شدن آن در جامعه می‌شود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه برای صندلی مدیریت هزاران شهید به شهادت رسیدند، خواستار کاهش مشکلات اقتصادی مردم شد و اظهار‌کرد: اقتصاد در دین مردم نقش اساسی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

خطیب‌جمعه سوادکوه‌شمالی با بیان اینکه برگزاری همه‌پرسی در کردستتان عراق پیامد‌های امنیتی و اقتصادی برای کرد‌ها دارد، بیان‌کرد: مخالفت اصولی و منطقی ایران در مخالفت با اقدام نسنجیده و غیر‌امنیتی همه‌پرسی کردستان ارزیابی شود و حمایت رژیم صهیونیستی از همه‌پرسی کردستان باعث جایگزینی آن با موضوع فلسطین می‌شود و هیچ دستاوردی ندارد.

امام جمعه سوادکوه‌شمالی، اقدام امریکا در موضوع همه‌پرسی کردستان عراق را شیطانی ارزیابی کرد و افزود: از یک‌طرف امریکا با همه‌پرسی کردستان عراق مخالفت می‌کند و از طرف دیگر برای مسعود بارزانی، مشاور تعیین می‌کند و مشروعیت همه‌پرسی کردستان عراق هم مخدوش است.

وی به استقبال گسترده از پیکر شهید محسن حججی و حضور مقام معظم رهبری در آن اشاره کرد که ایشان در دیدار با خانواده این شهید از عزیز‌شدن این شهید به دلیل اخلاص و نیاز جامعه به چنین شهیدی را بیان کرد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس