نتایج تحقیق یک محقق سوادکوهی نشان‌داد؛ تأثیر مثبت سرمایه اجتماعی بر روی خلاقیت در دانش‌آموزان پسر مدارس متوسطه شهرستان قائم‌شهر

پرینت
نتایج تحقیق محقق یک سوادکوهی نشان‌داد؛ تأثیر مثبت سرمایه اجتماعی بر روی خلاقیت در دانش‌آموزان پسر مدارس متوسطه شهرستان قائم‌شهر

نتایج تحقیق محقق مازندرانی از تأثیر مثبت سرمایه اجتماعی بر روی خلاقیت در دانش‌آموزان پسر مدارس متوسطه شهرستان قائم‌شهر خبر‌داد.

عاطفه مرادیان در گفت‌و گو با سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه از پذیرش مقاله «رابطه سرمایه فرهنگی و طبقه اجتماعی والدین و خلاقیت نوجوانان» خود در پنجمین کنفرانس بین المللی تحقیقات آموزش و پرورش با مجوز وزارت علوم خبر داد و گفت: مقاله «رابطه سرمایه فرهنگی و طبقه اجتماعی والدین و خلاقیت نوجوانان» در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام isc نیز پذیرش شد و سرمایه فرهنگی، طبقه اجتماعی و خلاقیت به عنوان کلید‌واژه‌های این موضوع انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه در آذر‌ماه به سخنرانی در دانشگاه شهید بهشتی دعوت شدم، افزود: مقاله «رابطه سرمایه فرهنگی و طبقه اجتماعی والدین و خلاقیت نوجوانان» همچنین موفق به اخذ دیپلم افتخار از شورای اروپا و کشور روسیه شد.

فعال اجتماعی و فرهنگی شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه روش این مقاله، پژوهش توصیفی و از نوع همبستگی است، خاطر‌نشان‌کرد: دانش‌آموزان پسر مدارس متوسطه شهرستان قائم‌شهر به تعداد 4 هزار و 565 نفر در زمان تحقیق بود.

مرادیان با اشاره به اینکه برای تعیین حجم نمونه از جدول «کوکران» استفاده شد، اظهار‌کرد: 251 نفر به روش تصادفی ساده انتخاب شدند و ابزار اندازه‌گیری داده‌ها هم 2 پرسش‌نامه استاندارد‌شده خلاقیت «تورنس» و سرمایه فرهنگی «بوردیو» بود.

وی با اشاره به اینکه در آزمون فرضیه‌ها از آزمون «رگرسیون» چند‌متغیره و تحلیل واریانس استفاده شد، افزود: نتایج به‌دست آمده از آزمون فرضیه‌ها نشان داد که همه مؤلفه‌های خلاقیت شامل سیالی، انعطاف، بسط و ابتکار رابطه معنا‌داری با سرمایه‌فرهنگی دارند.

مرادیان به نتایج «رگرسیون» تحقیق اشاره کرد و گفت: نتایج «رگرسیون» نشان داد که سرمایه اجتماعی تاثیر مثبت بر روی خلاقیت دارد و بین طبقه اجتماعی با سیالی و انعطاف خلاقیت هم رابطه وجود دارد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس