خطیب‌جمعه پل‌سفید سوادکوه: «پرورش» در آموزش و پرورش کشور به حاشیه رانده‌شد

پرینت
خطیب‌جمعه پل‌سفید سوادکوه: «پرورش» در آموزش و پرورش کشور به حاشیه رانده‌شد

خطیب‌جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به مقدم‌بودن تربیت به تعلیم، گفت: «پرورش» در آموزش و پرورش کشور به حاشیه رانده‌شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت الاسلام حسن قربانی در خطبه‌های نماز‌جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه هر‎گاه ارزش‌های یک جامعه مورد تردید قرار گیرد، آن جامعه برای درمان خود تلاش می‌کند، اظهار‌کرد: در امر به معروف و نهی از منکر باید ذائقه‌شناسی شود و آگاه‌سازی بر طبق آیات قرآنی مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه آحاد جامعه موظف به امر به معروف و نهی از منکر هستند، افزود: توحید در رأس امر به معروف و شرک در رأس منکر است و امر به معروف و نهی از منکر دارای برکات مختلف است.

امام جمعه پل‌سفید به قیام امام حسین‌(ع) اشاره کرد و یزید را نماد منکر ذکر و خاطر‌نشان کرد: قرآن ابتدا تربیت و سپس تعلیم را بیان کرد و تربیت قوی را موجب تعلیم قدرتمند دانست و پیامبر گرامی اسلام، معلمان را دعا کرد و در نظام اسلامی کشور اصالت به تعلیم داده شد و جایی برای تربیت وجود ندارد و پرورش در آموزش و پرورش کشور به حاشیه رانده‌شد.

وی از به‌روز‌نبودن معلمان پرورشی در موضوع دینی و عدم توجه لازم به پرورش در مدارس انتقاد و اظهار‌کرد: امام راحل، معلمان را انسان‌ساز توصیف و شغل معلمی همان شغل انبیا ذکر کرد تا جامعه به سمت اخلاق الهی و دینی سوق داده‌شود.

قربانی به آغاز دفاع‌مقدس اشاره کرد و با اشاره به اینکه ملت ما، ملت جنگ نبود ولی در مقابل دشمنان به آنان سیلی زد و دیگر هیچ متجاوزی به این کشور حمله نمی‌کند، بیان‌کرد: سخنان سخیف رئیس‌جمهور امریکا مصرف داخلی دارد و خودش می‌داند که ملت ایران در دفاع از خود هیچ هراسی از قدرت‌ها ندارد و چنگ و داندان متجاوزان را خواهد شکست.

خطیب‌جمعه پل‌سفید سوادکوه، گفت: ما ملت امام حسین(ع) و امروز عزادار امام حسین(ع) هستیم و دشمنی دشمنان ما را از پا در نمی‌آورد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس