مدیر امور منابع آب قائم‌شهر و سوادکوه خواستار شد؛ ترویج استفاده از تکنولوژی باز‌چرخانی آب در صنعت برای مقابله با بی‌آبی

پرینت
مدیر امور منابع آب قائم‌شهر و سوادکوه خواستار شد؛ ترویج استفاده از تکنولوژی باز‌چرخانی آب در صنعت برای مقابله با بی‌آبی

مدیر امور منابع آب قائم‌شهر و سوادکوه خواستار استفاده از تکنولوژی باز‌چرخانی آب در پرورش ماهی و صنعت برای مقابله با بی‌آبی شد.

هادی نیک‌اختر صبح امروز در گفت‌و گو با سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه با اشاره به تهدید خشک‌سالی برای کشور، گفت: ما قدم به قدم به سوی بی‌آبی و خشک‌سالی نزدیک می‌شویم که این موضوع مورد تأیید آمار‌های داخلی و بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه وقوع دوره خشک‌سالی شدید علاوه بر خسارت‌های آشکار به محصولات کشاورزی، فضای سبز و دامپروری، باعث قحطی هم می‌شود، افزود: بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقد هستند که بحران آب در جهان باعث می‌شود که جنگ‌های آینده جهان برای آب رخ دهد.

مدیر امور منابع آب قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی به راهکار‌های خروج از مشکل کم‌آبی و بی‌آبی اشاره و خاطر‌نشان‌کرد: تعیین الگوی کشت بهینه با توجه به شرایط مناطق، استفاده از روش‌های نوین آبیاری و مدیریت بر آب‌های نا‌متعارف از راهکار‌های خروج از مشکل کم‌آبی و بی‌آبی است.

نیک‌اختر بر لزوم استفاده از تکنولوژی باز‌چرخانی آب در پرورش ماهی و صنعت تأکید کرد و با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ صحیح استفاده از منابع آب در کشاورزی، اظهار‌کرد: رعایت تناوب آبیاری برای مصرف کمتر آب نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

وی بر اصلاح ارقام زراعی و ترویج ارقام مقاوم به کم‌آبی و کم‌مصرف را خواستار شد و افزود: اجرای برنامه‌های مدون آب‌یاری، جلوگیری از حفاری‌های غیر‌مجاز و نصب کنتور حجمی از شاخص‌های دیگر خروج از مشکل کم‌آبی و بی‌آبی ذکر کرد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس