امام جمعه موقت پل‌سفید: دهه‌‌غدیر به عالم بشریت تعلق دارد

پرینت
امام جمعه موقت پل‌سفید: دهه‌‌غدیر به عالم بشریت تعلق دارد

امام جمعه موقت پل‌سفید دهه‌‌غدیر را متعلق به عالم بشریت و همه انسان‌ها توصیف کرد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت‌الاسلام رمضان اسکندری در خطبه‌های نماز‌جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه تقوا، راه‌رفتن در خار‌ها است و چند‌صباحی که در دنیا هستیم باید مراقب رفتار‌های خود باشیم و تقوا را رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه دهه‌‌غدیر به عالم بشریت و همه انسان‌ها تعلق دارد و 3 آیه الهی پشتوانه جریان غدیر است، افزود: حج‌الوداع به فرمان الهی و با دعوت پیامبر گرامی اسلام و حضور 90 تا 120 هزار نفر برگزار شد که بیانگر اهمیت واقعه غدیر است.

امام جمعه موقت پل‌سفید سوادکوه به آیه مرتبط با غدیر و درس‌های مختلف آن اشاره و خاطر‌نشان کرد: آیه تبلیغ، آیه تهدید و آیه دل‌گرمی در روز غدیر به پیامبر نازل شد و پیامبر خطبه غدیر را ایراد کرد که هر‌کدام از آن‌ها دارای درس‌های عمیق سیاسی و معرفتی است.

اسکندری با اشاره به اینکه در روز غدیر افراد زیادی با علی(ع) بیعت کردند، اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام به عنوان اولین شخص با حضرت علی(ع) بیعت کرد و ایشان را امیر‌المومنین توصیف کرد.

خطیب نماز جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به ابعاد مختلف غدیر و لزوم توجه به فرهنگ آن در جوامع اسلامی، گفت: غدیر امانتی بر دست ماست که به حضرت مهدی(عج) برسد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

955 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس