مدیر‌کل پزشکی قانونی استان مازندران: مریض از دیوار بی اعتمادی بین پزشک و بیمار آسیب می‌بیند

پرینت
مدیر‌کل پزشکی قانونی استان مازندران: مریض از دیوار بی اعتمادی بین پزشک و بیمار آسیب می‌بیند

مدیر‌کل پزشکی قانونی استان مازندران، گفت: مریض از دیوار بی اعتمادی بین پزشک و بیمار آسیب می‌بیند و برای پزشک اتفاقی نمی‌افتد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، علی عباسی در جمع پزشکان شهرستان سوادکوه با اشاره به مریضی «جابر بن حیان» که در شغل کیمیاگری مس را به طلا تبدیل می کرد و برای درمان به پزشک مراجعه کرد و دریافت 500 کیسه توسط پزشک از وی و بیان این جمله که ما با کار پزشکی، مس را به طلا تبدیل می کنیم، باعث شد تا «جابر بن حیان» به داروسازی روی بیاورد، اظهار کرد: برگزاری مراسم‌های روز پزشک و داروسازی برای تقدیر از فعالیت‌ها و تقدّس فعالیت پزشکی است.

وی با بیان اینکه نظام پزشکی نقش مؤثر در تعامل بین دستگاه‌های مرتبط دارد، افزود: نظام پزشکی حلقه محوری تعامل بین دستگاه‌های مرتبط باشد که در این زمینه نقش کم‌رنگی دارد.

مدیر‌کل پزشکی قانونی استان مازندران به حمله‌های رسانه‌ای به پزشکان در 2 سال اخیر اشاره و خاطر نشان کرد: از دیوار بی اعتمادی بین پزشک و بیمار، مریض آسیب می بیند و برای پزشک اتفاقی نمی‌افتد.

وی به نقش آموزشی، پژوهشی و رفاهی نظام پزشکی اشاره و اظهار کرد: احضار برای تخلف پزشکان توسط نظام پزشکی انجام می شود و هیأت‌های انتظامی پزشکی با محوریت حق و عدالت و دوری از جانب‌نگری به پزشک فعالیت کنند.

عباسی با اشاره به اینکه آفت پزشکی، غرور است و اگر پزشک هنگام ورود بیمار، سلام و خود را معرفی کند و درباره درمان توضیح دهد، چیزی از پزشک کم نمی‌شود، گفت: پزشک از هنر بردباری، صداقت، امانت داری و تعامل با بیمار استفا ه کند و یک شکایت از پزشک برابر با 400 شکایت است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس