رییس سازمان نظام پزشکی سوادکوه خبر داد؛ کمبود پزشکان متخصص در سوادکوه

پرینت
رییس سازمان نظام پزشکی سوادکوه خبر داد؛  کمبود پزشکان متخصص در سوادکوه

رییس سازمان نظام پزشکی سوادکوه با اشاره به حضور 76 پزشک در این شهرستان از کمبود پزشکان متخصص در سوادکوه خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، علی‌اعظم مرادی در جمع پزشکان شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه امنیت جامعه مدیون شهدا است و امنیت نباشد، سلامت هم نیست، گفت: تأمین رفاه و آسایش جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی از شاخص‌های سلامت است و برای دست‌یابی به آن باید به ارتباط بین‌یخشی توجه کرد.

وی با بیان اینکه 25 درصد سلامت مرتبط به فعالیت‌های دستگاه‌های مرتبط، 25 درصد به ژنتیک و 50 درصد مرتبط با مسائل اجتماعی است، افزود: برگزاری متمرکز برنامه‌های مربوط به جامعه پزشکی در دستور کار نظام پزشکی سوادکوه قرار دارد و نظام پزشکی شهرستان از سال 1379 تشکیل شد و 4 دوره 4 ساله را پشت سر‌گذاشت.

رییس سازمان نظام پزشکی سوادکوه از فعالیت 76 پزشک در سوادکوه خبر داد و با بیان اینکه 60 نفر از این پزشکان عمومی و 16 نفر متخصص هستند، خاطر‌نشان‌کرد: در سوادکوه کمبود پزشک عمومی نداریم ولی در بخش‌های تخصصی، سی‌سی‌یو، چشم‌پزشک و ارتوپد دچار کمبود پزشک هستیم.

مرادی از وجود 19 دندان‌پزشک، 13 دارو‌ساز، 62 ماما و 80 پرستار در سوادکوه خبر داد و اظهار کرد: 290 نفر عضو نظام پزشکی شهرستان سوادکوه هستند.

وی با اشاره به برخی از فعالیت‌های نظام پزشکی شهرستان سوادکوه از عدم اعلام تعرفه جدید پزشکی در سال 1396 خبر داد و گفت: همکاران عضو نظام پزشکی شهرستان سوادکوه با تعرفه سال قبل فعالیت می‌کنند که 25 تا 40 درصد تخفیف هم در شهرستان لحاظ می‌کنند.

عکس حسین قاسمی

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس