فرماندار سوادکوه اظهار کرد؛ نگاه ویژه دولت دوازدهم به تولید و اشتغال

پرینت
فرماندار سوادکوه اظهار کرد؛ نگاه ویژه دولت دوازدهم به تولید و اشتغال

فرماندار سوادکوه با اشاره به ایجاد امید و نشاط در صنعت‌گران، گفت: نگاه ویژه دولت دوازدهم به تولید و اشتغال است.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، عبدالجواد توحیدی‌مقدم صبح امروز در مراسم افتتاحیه فاز یک تولیدات جدید لوله و اتصالات وحید در شهرک صنعتی شور‌مست سوادکوه با اشاره به اینکه هفته دولت فرصت مناسبی برای افتتاح، بهره‌برداری‌ها و اقدامات نمادین است، اظهار کرد: اطلاع‌رسانی مناسب برای افکار عمومی درباره عملکرد نظام و دولت انجام شود تا مردم حلاوت خدمات را بچشند.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم زمانی سکان‌دار مدیریت کشور شد که حدود 70 درصد از واحد‌های صنعتی و تولیدی با مشکل تعطیلی، نیمه‌تعطیلی و رکود مواجه بود و مشکلات مرتبط با دلار و تحریم‌ها هم در کشور وجود داشت، افزود: دیپلماسی داخلی و خارجی و مدیریت مناسب دولت با همکاری مردم موجب شد تا امید و نشاط بین تولید‌کنندگان به وجود بیاید و بعد از برجام واحد‌های تولیدی و صنعتی دغدغه و استرس کاری ندارند.

فرماندار سوادکوه با اشاره به نام‌گذاری امسال به سال تولید و اشتغال، خاطر‌نشان کرد: نگاه دولت دوازدهم نگاه ویژه به تولید و اشتغال است و باید به صورت کارگاهی، عملیاتی و اجرایی وارد فضای تولید شد.

رئیس شورای اداری شهرستان سوادکوه به اجرای 95 درصد از تعریض محور سوادکوه اشاره کرد و با بیان اینکه 50 درصد آن در دولت تدبیر و امید اجرایی شد، افزود: گازرسانی به شهرستان سوادکوه در حال انجام است که هم اکنون با هزینه 30 میلیارد تومان در حال اجرایی است.

وی به برخی از طرح‌های محوری هفته دولت امسال در شهرستان سوادکوه اشاره و خاطر‌نشان کرد: افتتاح فاز یک تولیدات جدید لوله و اتصالات وحید در شهرک صنعتی شور‌مست سوادکوه با 8 میلیارد تومان که 2 میلیارد تومان آن از طریق وام و بقیه با سرمایه‌گذاری داخلی شرکت است، انجام می‌شود و روغن نباتی سوادکوه، لوله و اتصالات وحید به عنوان اعتبار شهرستانی، استانی و ملی هستند و چراغ روشن آنان در دوران تحریم، انگیزه و امید برای همگان بود.

توحیدی‌مقدم به سایر طرح‌های هفته دولت امسال اشاره کرد و با اصلاح مبلغ طرح‌های هفته دولت امسال شهرستان سوادکوه به مبلغ 30 میلیارد تومان، گفت: روکش آسفالت در محور‌های اصلی و فرعی با 10 میلیارد تومان اعتبار، افتتاح مرکز جامع سلامت مرکز دهستان کسلیان بخش زیراب در روستای «اتو» به مبلغ 700 میلیون تومان، آب‌رسانی به مسیر الاشت و روستا‌های اطراف با 2 میلیارد تومان اعتبار و آیین افتتاح و راه‌اندازی چهارمین ریل باس حومه‌ای پل‌سفید – گرگان بخشی از 60 طرح و پروژه شهرستان سوادکوه در هفته دولت است.

* افزایش توان تولید داخلی و توجه به صادرات برای دست‌یابی به اهداف اقتصاد مقاومتی

مدیر‌عامل گروه صنعتی وحید نیز در مراسم افتتاحیه فاز یک تولیدات جدید لوله و اتصالات وحید در شهرک صنعتی شور‌مست سوادکوه با اشاره به اینکه تولید لوله و اتصالات این شرکت در حوزه‌های کشاورزی، آب و فاضلاب و ساختمان است، گفت: 85 میلیون متر به صورت سالانه اقدام به تولید و عرضه محصولات اقدام می‌کنیم.

وی با بیان اینکه سعی کردیم تا با استفاده از آخرین فناوری‌ها مرتبط با لوله و اتصالات اقدام می‌کنیم، افزود: لوله و اتصالات در بخش‌های لوله‌های هوشمند و استفاده از فناوری نانو در فاضلاب در برنامه‌های ما قرار دارد.

علی‌رضا صحاف از نگاه صادراتی خود در تولید محصولات خبر داد و با بیان اینکه به کشور‌های قطر، امارات، عراق، افغانستان و روسیه صادرات انجام شد، خاطر‌نشان کرد: از شرکت شهرک‌های صنعتی و آب و فاضلاب روستایی تشکر می‌کنیم ولی از آب و فاضلاب شهری، نظام مهندسی و آب و خاک هنوز همکاری انجام نشد و در نزد آنها غریب هستیم و علاقه به همکاری داریم.

مدیر‌عامل گروه صنعتی وحید با اشاره به اینکه با افزایش توان تولید داخلی و توجه به صادرات می‌توان به اهداف اقتصاد مقاومتی دست یافت، اظهار کرد: مشکلات مربوط به مالیات بر ارزش افزوده و بیمه به صورت سنگینی بر ما فشار می‌آورد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس