نقدی بر مقاله “انتقاد بر اولین تصمیم گیری شورای شهرهای سوادکوه” به قلم حشمت الله سمیعی شیردره

پرینت
نقدی بر مقاله “انتقاد بر اولین تصمیم گیری شورای شهرهای سوادکوه” به قلم حشمت الله سمیعی شیردره

سرمایه اجتماعی یکی از مهمترین سرمایه های جامعه بشری است که در کشورهای مختلف با متدولوژی متفاوت مورد بهره برداری قرار می گیرد

نگاهی گذرا به تاریخ چند دهه اخیر جمهوری اسلامی ایران می توان به اهمیت سرمایه های اجتماعی که به واسطه برگزاری انتخابات مختلف به دست امده پی برد.

جمهوریت جمهوری اسلامی یعنی  احترام به خواست و نظر بر امده از صندوق آرا، هر چند اگر با اندیشه؛ کنش، حزب، دلبستگی و یا وابستگی ما متفائت باشد.

مردم فهیم شهر زیراب که بارها با زبان های مختلف پرچم انتخابات هوشمندانه را بالا نگه داشته اند در انتخابات شورای اسلامی سال 1396 انتخاب متفاوتی داشته اند و گروهی تحصیل کرده و با انگبزه و جوان به همراه دو فرد دنیا دیده را برای مدیریت شهری برگزیدند که ترکیب این دو گروه می تواند مثل دو بال مفهوم توسعه را به عینیت برساند هر چند که توسعه مفهوم است و باید برای آن مصادیق قابل لمس پیدا نمود که می توان به درآمد پایدار، توسعه متوازن جغرافیایی و توسعه متوازن محتوایی؛ فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، عمرانی و بانوان اشاره نمود.

شاید این ترکیب بتواند به همراه یک مدیر شهری تاثیرگذار توسعه پایدار را در زیراب تسهیل ببخشد.حال سوال مهم اینجایت آن است که وظایف رسانه ها به عنوان گوش و چشم بیدار مردم چیست؟آیا با توجه به اینکه کمتر از یک هفته از عمر شورای جدید می گذرد می توان حمله همه جانبه نویسنده مقاله را دلسوزی جهت توسعه نام برد؟ چگونه می شود تصمیم به این مهمی که نشان دهنده هوش و ذکاوت بالای اعضای شورای زیراب می باشد را به عنوان گام لرزان در نظر گرفت؟چرا از خود نپرسیدیم که این فرصت قانونی، تاکید می کنم که قانونی 3 ماهه می تواند به سرپرست شهرداری این اجازه را دهد که تمام توان مدیریتی خود را به کار گیرد تا پروژه های هر چند دم دستی و قابل رویت را به سرانجام رساند تا مردم زیراب بتوانند طعم سازندگی را هر چند محدود بچشند.شاید هدف شورا استفاده حداکثری از توان مدیریتی جناب اقای نصیری تا انتخاب سر فرصت و فارغ البال شهردار جدید بوده است که در هر صورت باید به هوش و ذکاوت اعضای شورای شهر آفرین گفت.

جناب اقای اکبرنژاد که من شما را به حق دلسوز شهرم می دانم لطفا به عنوان یک رسانه تاثیرگذار ابتدا تفاوت گام لرزان با حرکت سنجیده و حساب شده تبیین نموده و بذر اتحاد را تا رسیدن به شهری شایسته و بایسته مردم فهیم شهر زیراب پرورش دهید تا به درخت تناور و تاریخی تبدیل شود.

آرزومند توسعه و سرافرازی زیراب

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

یک نظر در “نقدی بر مقاله “انتقاد بر اولین تصمیم گیری شورای شهرهای سوادکوه” به قلم حشمت الله سمیعی شیردره”

  • مظلومی در 7 شهریور, 1396, 10:33

    درود بر استاد ارجمند وفرهیخته نقد بسیار ارزنده داشته اید سوادکوه برخود می بالد دلسوزی مثل شماها که اولا پشتیبان وحامی جوانان بویژه تحصیل کرده ها درود بر شما که سخنان مقام معظم رهبری را در سر لوحه قلمتان بکار میگیرید.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس