فرماندار سوادکوه خواستار شد؛ حفظ استقلال شهردار مورد توجه شورا‌های اسلامی باشد

پرینت
فرماندار سوادکوه خواستار شد؛ حفظ استقلال شهردار مورد توجه شورا‌های اسلامی باشد

فرماندار سوادکوه خواستار نظارت عام و حفظ استقلال شهردار توسط شورا‌های اسلامی شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، عبدالجواد توحیدی‌مقدم در جلسه تحلیف شوراهای اسلامی شهر‌های سوادکوه با اشاره به اینکه مراسم تحلیف باعث ایجاد تکلیف قانونی، اخلاقی و شرعی می‌شود، گفت: اهمیت شورا‌ها و مشورت در قرآن، شرع و قانون اساسی بیان شد و جایگاه خاصی در دارد.

فرماندار سوادکوه با بیان اینکه شورا‌ها با رکود 20 ساله از سال 1377 احیا شد، افزود: اولین دوره شورا‌ها در اسفند‌ماه 1377 آغاز شد که تاکنون ادامه دارد و اتفاق‌های خوبی در سطح کلان برای کشور به همراه داشت.

وی دموکراسی را شیوه صحیح زندگی و انجام فعالیت‌های مناسب  توصیف و خاطر‌نشان کرد: تشکیلات شورا‌ها با هدف افزایش مشارکت جمعی در تعیین سر‌نوشت و افزایش حضور عمومی در فعالیت‌های جمعی تشکیل شد.

فرماندار سوادکوه به قوانین مختلف مرتبط با شورا‌ها اشاره کرد و با بیان اینکه شرح وظایف شورا‌ها بستر‌سازی مناسبی برای فعالیت‌ها است، اظهار کرد: شورا‌ها به باروری رسیدند و کمک کنیم تا تقویت شوند.

توحیدی‌مقدم خواستار استقلال فکری شورا‌های اسلامی ا با استفاده از مشورت با دیگران و اجرای قوانین مختلف شد و گفت: انتخاب شهرداران یکی از اصلی‌ترین وظایف شورا‌ها است و این وظیفه یکی از وظایف شورا‌ها است و وظایف دیگر آنان هم مورد توجه قرار گیرد.

وی خواستار استفاده از توانمندی‌های مختلف توسط شورا‌ها شد و گفت: مطالعه قوانین مرتبط با شورای اسلامی و نظارت عام بر فعالیت‌های شهرداری و حفظ استقلال شهردار مورد توجه شورا‌های اسلامی باشد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس