پیرامون شهرداری زیراب (حریم حرمت مان را ارج نهیم) به قلم سیاوش اسلامی سوادکوهی/

پرینت
پیرامون شهرداری زیراب (حریم حرمت مان را ارج نهیم) به قلم سیاوش اسلامی سوادکوهی/

اول):نگارش قلمی یکی از سرآمدان معلمان دیارمان در توصیف و تحبیب سرپرست شهرداری “زیرآب “و رنجش از نماینده مجلس که برآیند رای اکثریت مردم است در قرار گرفتن از چگونگی انتخاب  شهردار آتی و نه لزوما خط و ربط دادن! !،و نتیجه گیری آغشته به تهدید در این زمینه و اظهار نگرانی کردن از خروجی این روند در اختلاف بین منتخبان شورا و مردم و متاسفانه آدرس تقریبا نادرست دادن از رونق عمرانی شهر در مدت کوتاه آنهم در مقایسه با ده سال گذشته! !!تا چه اندازه مقرون به صحت باشد را به فهم مخاطبان وا می نهم، ذکر این نکات از معلم دوست داشتنی که در “سوادکوه نیوز” نگاشته ،نگارنده را بر آن داشت تا ضمن دفاع از ضمیر مورد “خاص”در آن نگاشته، ! و نیز مخاطب قرار دادن شهروندان زیرآبی مهاجر که نگارنده نیز جزء آنان هست نسبت به تحولات سیاسی و اجتماعی و شهروندانش که هر از چندی اظهار نظر می نماید نکاتی را معروض دارم ،ذکر این نکته ضروریست که بلحاظ جامعه شناسی سیاسی، مهاجران به هر نقطه سرزمینی، متعلق به زادگاه و بوم خویش اند و کس یا کسانی و نیز هیچ مرجع قانونی حقیقی یا حقوقی  نمی توانند نسبت به سلب هویت آنها رای دهند،و مهمتر آنها متعلق به هر کجا که زاده شده‌اند می باشند.

دوم )تمایل دارم برای یکبار هم شده از خودمان بپرسیم چرا در نقد و نظرها همواره بیش از توان و فرصتهایمان عمل می کنیم؟!چرا باورهایمان به سهولت در افکارعمومی در پی نقدی و بر آورده نشدن تقاضایی فرو می پاشد! !؟از خویش بپرسیم توسعه نیافتگی محیط و دیارمان تا چه اندازه به بی تصمیمی ها و بد تصمیم گیریها و زود داوریها و نیز  ناپایداری در عمل و رفتار فرهنگی و روش های گفتاری ما منوط بوده است! !؟آیا انهایی که در گذشته منتخب مردم بوده اند و مسولیتی داشته‌اند حاضرند  خودشان را شماتت کنند  که در بی سامانی و بدسامانی جامعه شان نقش مستقیم داشته اند! !؟ ایا  می توانند بگویند چه کسانی در مدیریت شهری گذشته ی زیرآب با خودخواهی ها و منم منم گفتنها، در نزد بخشی از جامعه و جوانان متهم به خود محوری و ناکام سازی توسعه نایافتگی اند! و از آنها به  عدم توسعه و رشد نایافتگی یاد می‌شود! !؟شاخ و شانه کشیدن برای جامعه ی جوان شده ی شهر زیرآب که اثبات کنیم غیر از ما کسانی دلسوزتر نیستند و کسی بهتر از ما مصلحت مردم را نمی داندچیزی شبیه شوخی های از جنس بازار گرمی است! ،باید دانست که انتظارات مردم امروزه با ممارست شهروندان زیرآبی از دل صندوقهای انتخابات بدست می آید نه به روشهای دیگر. ….!.پیامها روشنتر از این منظر است که پس از پیروزی در انتخابات، علتهای ناکامی در برآورده نشدن دیدگاهها و برنامه ها، لزوما نباید به انکار کردن و ویران سازی روحیه و شخصیتهای ممتاز دیارمان، از کس یا کسانی بدنبال پهلوان میدان بی رقیب باشیم! !هیچکس مجاز نیست راه را گم جلوه دهد! راه و رسم جوانمردی جامعه ی سوادکوه متعلق به آداب و سنن و فرهنگ این دیار است که در جامعه ایرانی سرافرازانه پرچمش بالاست رسم جوانمردی نیست که مشارکت و اظهار نظر و نیز مدخلیت دادن نظرات صائب و کارشناسانه ی زیرآبی های مهاجر را احیانا در توسعه شهری بنوعی بچالش و دچار خدشه ی از نوع سلب هویت نماییدهرگز کسی در این زمینه هیچ اجازه‌ای ندارد.

 

سوم) :این روزها و سالها تااوضاع و احوال به کاممان است به زمین و زمان ندا می دهیم که ما داشته هامان از سرآمدان و ویژگان و دانایان اینانند!

تا مشکلی پیش می آید بین ما و آنها حرفی می شود بگو و مگویی رخ می دهد در یک چرخشی عجیب لباس بزدلی بر قامتشان می پوشانیم تا هرگز نتوان دفاعی برایش متصور بود!! حکایت من اما ، شکایت از کسی نیست که بخواهد از مرد بزرگ دیارمان جناب علی اعظم اسلامی این دانای دانش حقوق که دست پاکی و نکته دانی و مدیریت او در شهرداری های مازندران در چهل سال اخیر بی مثال است!

می ماند تکریم از این شخصیت وارسته تا اینجانب به این اعتراف تن در دهم که باید سخن را در زمانش گفت و از بی سر و سامانی اوضاع و احوال ناخوش مدیریت شهری دیارمان در این مقطع از زمان ،که مردم با انتخاب جوان ترین اعضای مسوولان شهر توانستند برای تصمیمات سرنوشت ساز افق آینده شهر زیراب را روشن بنمایانند، بی تردید تجارب و نکته دانی و مشورت دهی شخصیت ممتاز و بی بدیل این مرد بزرگ به اعضای شورای شهر پایانی بر فخر فروشی ها و بی سامانی ها را رقم خواهد زد.

آن هایی که بنا به هر دلیل شورای منتخب جوانان شهر را به چالش می گیرند بپذیرند که مردم با نه گفتن ها و آری گفتن ها مسیر راه خویش را انتخاب کرده اند!حتما آیینه ی زلال(صندوق رای در این مصداق )، صادق ترین و بهترین دوست  هست که چگونه راه حل جامعه توسط مردم پیشنهاد شده است؟!

و نیزچه کسانی خواست و نظر اکثریت  جامعه…!نسخه های تاریخ مصرف گذشته برای مرد بزرگی که بی هیچ چشمداشت برای خدمت صادقانه و آبادی مردم دیارش همه تجارب ارزنده اش را تقدیم جوانان منتخب مردم هدیه می نماید یک دستاورد بزرگ و یک چشم روشنی و دلگرمی برای جوانان دیارمان هستند همه باید این فرصت و تجربه و تخصص و دانش و صداقتش را ارج بنهیم مردی که تمام زندگیش ساده زیستی و پاکدستی هست در عین اینکه بیشترین امکانات مادی در طول سالیان متمادی در حوزه های مالی در اختیازش بودموجب فخر مباهات همه ی سوادکوهی ها در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و اداری گردید و همه از او اینگونه یادمی کنند و چه عظمت و ثروتی از این بالاتر؟ ! ……قدر بدانیم از این داشته های خویش که فردا دیر خواهد بود. …

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس