امام جمعه پل‌سفید سوادکوه: مسؤولان از شهید حججی درس بیاموزند

پرینت
امام جمعه پل‌سفید سوادکوه: مسؤولان از شهید حججی درس بیاموزند

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به صلابت و استواری شهید حججی خواستار درس‌آموزی مسؤولان از شهید حججی شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت الاسلام حسن قربانی در خطبه‌های نماز جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام در حج الوداع به آموزش مناسک حج و معرفی امام جامعه اسلامی اقدام کرد، گفت: مقاومت و ایستادگی ملت ایران با رهبری امام خمینی(ره) باعث شد تاعراق به عنوان متجاوز در جنگ تحمیلی معرفی شود.

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه با بیان اینکه جانبازان و آزادگان به عنوان یادگاران جنگ تحمیلی هستند و شهدا و ایثار‌گران باید در جامعه تکریم شوند، افزود: تکریم شهدا و ایثارگران در جامعه به این معنا است که اخلاق، اعتماد و ایمان در جامعه بجوشد که بیانگر ادامه راه شهدا است.

وی به سال‌روز کوتای 25 مرداد سال 1332 اشاره و خاطر‌نشان کرد: اختلاف بین دکتر مصدق و آیت‌الله کاشانی و بدبینی و جدایی مذهبیون از پیکره جبهه ملی را شاهد بودیم و کودتای سال 32 با ساماندهی و حمایت خارجی انجام شد که رژیم پهلوی هم از آن زمان دیکتاتوری نوین خود را با حمایت موساد و سیا اجرایی کرد.

قربانی به توجه رسانه‌های مختلف جهان از شهادت شهید محسن حججی اشاره و اظهار کرد: شهید حججی استوار و با صلابت و با الگو‌گیری از شهدای صدر‌اسلام در تاریخ ماندگار شد و مسؤولان از شهید حججی درس بیاموزند.

خطیب جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اقدام تروریستی در اسپانیا، آن را برای مخدوش‌کردن چهره اسلام با همکاری صهیونیسم و اسکتبار توصیف کرد و گفت: در اسلام ترور حرام است و مسلم بن عقیل می‌توانست «ابن‌زیاد» را ترور کند ولی این عمل را بر خلاف دبدگاه پیامبر دانست و آن را اجرایی نکرد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس