رئیس بنیاد شهید سوادکوه خبر داد؛ 2687 روز اسارت برای آزاده سوادکوهی

پرینت
رئیس بنیاد شهید سوادکوه خبر داد؛ 2687 روز اسارت برای آزاده سوادکوهی

رئیس بنیاد شهید و امور ایثار‌گر‌ان شهرستان سوادکوه از 2687 روز اسارت برای یکی از آزادگان سوادکوهی خبر داد.

مصطفی کتابیان در گفت‌و گو با سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه یاد و خاطره آزادگان هم‌زمان با 26 مرداد‌ماه، سال‌روز ورود اولین گروه از آنان به میهن اسلامی با برگزاری برنامه‌های مختلف گرامی داشته‌می‌شود، گفت: آزادگان با تحمل اسارت در کشور غریب، حقانیت جمهوری اسلامی ایران و دفاع مقدس را به جهانیان نشان دادند و با تحمل اسارت در خاک کشور دشمن به انتشار و تبیین آرمان‌ها و ارزش‌های نظام اسلامی اقدام کردند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثار‌گر‌ان شهرستان سوادکوه با بیان اینکه 33 آزاده سوادکوهی در دوران دفاع مقدس در اسارت رژیم بعثی عراق بودند، افزود: از میان آزادگان آزاده ‌جانباز شهيد آرمان مهدوي در سال 1374 به شهادت رسید.

وی از وجود جانبازان آزاده تا بیش از 50 درصد جانبازی در شهرستان سوادکوه خبر داد و خاطر‌نشان کرد: آزاده ایرج کاظمی با 2 هزار و 687 روز اسارت بیشتر‌ین سال اسارت را در بین آزادگان سوادکوه به خود اختصاص داد.

کتابیان با اشاره به اینکه اسد‌الله جلیلی با هزار و 627 روز اسارت و علی‌مردان عسگری با هزار و 626 روز اسارت را در کارنامه خود دارند، اظهار کرد: برگزاری برنامه تقدیر از آزادگان، برگزاری مسابقات ورزشی و ارسال پیامک‎های مناسبتی بخشی از برنامه‌های ما برای گرامی‌داشت سال‌روز ورود آزادگان به کشور است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس