در شورای هماهنگی مبارزه با مواد‌مخدر شهرستان سوادکوه مطرح شد؛ لزوم نگاه پیشگیرانه به مواد مخدر/ معرفی روستا‌های پاک استان مازندران در پاییز امسال/ پیگیری اشتغال معتادان بهبود‌یافته/

پرینت
در شورای هماهنگی مبارزه با مواد‌مخدر شهرستان سوادکوه مطرح شد؛

لزوم نگاه پیشگیرانه به مواد مخدر/ معرفی روستا‌های پاک استان مازندران در پاییز امسال/ پیگیری اشتغال معتادان بهبود‌یافته/

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد‌مخدر استان مازندران از معرفی روستا‌های پاک استان مازندران در پاییز امسال خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، علی‌اصغر میرزایی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه اعتیاد دارای فرمول پیچیده و معادله چند‌مجهولی است، گفت: استفاده از ظرفیت‌های مختلف به منظور پیشگیری و مبارزه با مواد‌مخدر در برنامه ششم توسعه بیان شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد‌مخدر استان مازندران با بیان اینکه طیف‌های مختلفی، معتاد به مواد مخدر هستند، افزود: سیاست‌ها و اولویت‌های ستاد مبارزه با مواد‌مخدردر برنامه ششم توسعه ابلاغ شد که رویکرد‌های آن اجتماعی است.

وی قرار‌گیری سیاست‌های مبارزه با مواد‌مخدر در برنامه ششم توسعه را از اقدامات اساسی ذکر و خاطر‌نشان کرد: ضربه به بنیان اقتصادی قاچاق‌چیان از اولویت‌های دولت است.

میرزایی با یاد‌آوری اینکه پاک‌سازی مناطق آلوده مواد‌مخدر استان مازندران از سال‌های گذشته آغاز شد، اظهار کرد: بسته تشویقی برای روستا‌های پاک از اعتیاد، بیکاری و طلاق با شاخص‌های تعریف‌شده داده می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد‌مخدر استان مازندران، گفت: ارائه تسهیلات به بهبود‌یافتگان مواد‌مخدر و خانواده آنان ارائه می‌شود و برای اولین‌بار روستا‌های پاک استان مازندران در پاییز امسال معرفی می‌شوند.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

فرماندار سوادکوه خواستار شد

لزوم نگاه پیشگیرانه به مواد مخدر

فرماندار سوادکوه از لزوم نگاه پیشگیرانه به مواد مخدر و در کنار‌هم دیدن فعالیت‌های مختلف برای مبارزه با مواد‌مخدر شد.

عبدالجواد توحیدی‌مقدم عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی در مبارزه با مواد‌مخدر و پیشگیری از اعتیاد، هزینه‌های مختلفی را متقبل شد، گفت: جمهوری اسلامی ایران از پیش‌قراولان مبارزه با مواد‌مخدر در عرصه جهانی است.

فرماندار سوادکوه، خواستار در‌کنار‌هم‌دیدن فعالیت‌های انتظامی، درمانی، پیشگیری، فرهنگی و اجتماعی برای مبارزه با مواد‌مخدر شد و افزود: کشف مواد‌مخدر در شهرستان سوادکوه به علت وجود محور عبور و مرور و معبر‌بودن مواصلاتی به استان مورد توجه است و رصد‌ها و کشفیات مناسبی انجام شد.

وی به برخی از برنامه‌های شهرستانی برای پیشگیری از اعتیاد به مواد‌مخدر در سوادکوه خبر داد و خاطر‌نشان کرد: نگاه ما در موضوع اعتیاد به مواد‌مخدر پیشگیرانه است و استفاده از ظرفیت‌های مختلف در این مسیر مورد توجه است.

توحیدی‌مقدم به برگزاری سخنرانی‌ها و برنامه‌های ویژه ماه محرم و ماه رمضان اشاره و اظهار‌ کرد: در برنامه‌های مختلف شهرستانی درباره آسیب‌ها و ابعاد اعتیاد به مواد‌مخدر برنامه‌های مختلفی اجرایی شد.

* پیگیری اشتغال معتادان بهبود‌یافته

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سوادکوه نیز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سوادکوه به برخی از برنامه‌های 5 ماه اول سال 1396 اشاره کرد و گفت: آموزش هزار نفر با موضوع پیشگیری از اعتیاد به مواد‌مخدر در سوادکوه اجرایی شد و ارائه مشاوره به معتادان هم مورد برنامه‌ریزی قرار گرفت.

حاتم داد‌مهر به وضعیت معتادان بهبود‌یافته اشاره کرد و افزود: پیگیری اشتغال معتادان بهبود‌یافته و راستی‌آزمایی فعالیت‌های آنان مورد برنامه‌ریزی قرار گرفت و وام اشتغال به معتادان بهبود‌یافته دارای تخصص و مهارت ارائه شد.

وی گفت: آموزش، اطلاع‌رسانی و استفاده از فضای مجازی برای آگاهی‌دهی هم در دستور کار ما قرار دارد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس