بخشدار زیراب سوادکوه عنوان کرد؛ حل مشکل آب‌‌شرب 5 روستای بخش زیراب با ایجاد مجتمع آب‌رسانی

پرینت
بخشدار زیراب سوادکوه عنوان کرد؛ حل مشکل آب‌‌شرب 5 روستای بخش زیراب با ایجاد مجتمع آب‌رسانی

بخشدار زیراب سوادکوه از حل مشکل آب‌‌شرب 5 روستای بخش زیراب با ایجاد مجتمع آب‌رسانی خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، کیان الهی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به اهمیت فعالیت‌های رسانه‌ها اشاره کرد و افزود: تعهد، صداقت و امانت‌داری باید در سر‌لوحه فعالیت خبرنگاران قرار گیرد و اطلاع‌رسانی صحیح و سریع احقاق حق مردم است.

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی‌ها و فعالیت رسانه‌ای باید در مسیر پیشرفت و اعتلای بخش باشد، افزود: افتتاح مجتمع آب‌رسانی امیر‌کلا، بهمنان، ولو‌کش، اتو و پیر‌نعیم در دهستان کِسِلیان بخش زیراب شهرستان سوادکوه باعث حل مشکل آب‌‌شرب منطقه می‌شود و آب‌رسانی به روستا‌های ولیلا و سوخته‌سرا هم به صورت انفرادی اجرایی می‌شود.

بخشدار زیراب سوادکوه از تعریف بودجه‌های مناسب در سال 1396 از محل طرح رهبری و صندوق توسعه ملی برای بخش زیراب خبر داد و خاطر‌نشان کرد: شاخص‌های صرفه‌جویی در مصرف آب‌شرب با تغییر الگوی مصرف توسط شهروندان و روستا‌ئیان اجرایی شود.

این مسؤول از گاز‌رسانی به روستا‌های بخش زیراب شهرستان سوادکوه به عنوان طرح‌هایی اثر‌گذار اشاره و اظهار‌کرد: شبکه‌گذاری برای بیش از 90 کیلو‌متر در بخش زیراب انجام شد و 10 روستا دارای شبکه گاز شدند و اشتراک‌پذیری از آنان آغاز شد.

الهی از برنامه‌ریزی برای طرح جاده جوارم به لفور در منطقه بور‌خانی خبر داد و با اشاره به اهمیت گردشگری آن، افزود: یک میلیارد و 100 میلیون تومان هزینه این طرح است که 700 میلیون تومان برای شهرستان مجاور و 400 میلیون تومان سهم شهرستان سوادکوه است.

وی با اشاره به ایجاد موزه معدنی در شهر زیراب با اهداف گردشگری، گفت: برای احداث موزه معدنی در شهر زیراب باید به صورت دقیق و کارشناسی عمل کرد تا اهالی منطقه که عمری را در این معادن فعالیت داشتند، ضایع نشود.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس