عبدالله رضیان: رکود شدیدی بر واحدهای صنعتی مازندران حاکم است/مغفول ماندن ظرفیت‌های گردشگری مازندران/طرح انتقال آب دریای خزر دوباره به صحن علنی مجلس نمی‌آید/مدیریت مازندران باید فعال‌تر عمل کند

پرینت
عبدالله رضیان: رکود شدیدی بر واحدهای صنعتی مازندران حاکم است/مغفول ماندن ظرفیت‌های گردشگری مازندران/طرح انتقال آب دریای خزر دوباره به صحن علنی مجلس نمی‌آید/مدیریت مازندران باید فعال‌تر عمل کند

نماینده مردم قائم‌شهر و سوادکوه در مجلس:

رکود شدیدی بر واحدهای صنعتی مازندران حاکم است/مغفول ماندن ظرفیت‌های گردشگری مازندران

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: تمامی واحدهای صنعتی یا با مشکلات بانکی، نقدینگی در سرمایه در گردش و یا مطالبات دولتی دست و پنجه نرم می‌کنند که مجبور به تعدیل نیرو می‌شوند.

 

عبدالله رضیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری درباره وضعیت صنعت مازندران، اظهار کرد: طی بازدیدهای صورت گرفته از واحدهای صنعتی و نشست‌های بسیار با مجموعه بازار در بحث صادرات و واردات و فضای کسب و کار، وضعیت صنعت مازندران خوب نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر رکود بر 60 تا 70 درصد صنعت مازندران حاکم است، اضافه کرد: سال گذشته با اجرای طرح بهین‌یاب و تزریق 16 هزار میلیارد تومان در کشور و 420 میلیارد تومان در مازندران وضعیت صنعت مازندران حدود 5 تا 10 درصد بهتر شده و امسال نیز 30 هزار میلیارد تومان وزارت صنعت، معدن و تجارت به این بخش اختصاص یافته که باید ببینیم این اعتبارات تا چه میزان در وضعیت می‌تواند تأثیرگذار باشد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی به مشکلات واحدهای صنعتی اشاره کرد و افزود: تمامی واحدهای صنعتی یا با مشکلات بانکی، نقدینگی در سرمایه در گردش و یا مطالبات دولتی دست و پنجه نرم می‌کنند که مجبور به تعدیل نیرو می‌شوند.

این مسؤول با اعلام اینکه رکود جدی و شدیدی بر واحدهای صنعتی مازندران حاکم است، گفت: طی سال‌های اخیر دو سوم نیروی کار واحدهای صنعتی به‌دلیل مشکلات رکود کاهش یافته و بیشتر به فکر وضعیت موجود هستند و این مسائل بر بازار نیز تأثیر گذاشته و بسیاری از واحدهای کسب و کار مجبور به تعطیلی واحدهای صنفی خود شدند.

رضیان تصریح کرد: نساجی قائم‌شهر متعلق به شهرداری قائم‌شهر بوده که دلایل واگذاری آن ماجرای زیادی دارد چرا که برخی پشت گود نشسته بودند و می‌خواستند با خریداری این واحد صنعتی سودجویی و اقدام به تعطیلی آن کرده و همان سرنوشت نساجی قائم‌شهر تکرار شود.

وی با بیان اینکه شهرداری نیز در این زمینه با مشکلات بسیاری مواجه است، افزود: در حال حاضر تولید در این واحد صنعتی در سقفی نگه داشته شده و زیان‌ده بوده ولی در حال پیگیری قراردادهایی هستند که تولیدی باشد و این واحد تولیدی را به سوددهی برسانند و همچنین برخی در این زمینه کارشکنی می‌کردند که شهرداری برخورد مدیریتی در دستور کار قرار داده است.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی در مورد وضعیت نساجی مازندران، گفت: در گذشته سوءاستفاده‌های بسیاری از این واحد صنعتی صورت گرفته حدود یک سال این واحد صنعتی با 400 کارگر در حال فعالیت است ولی به‌دلیل بدهی‌های گذشته با مشکلات بسیاری مواجه است که باید از ظرفیت سرمایه‌گذار داخلی استفاده کنیم.

این مسؤول با اعلام اینکه ارزش این واحد صنعتی 500 میلیارد تومان است، اضافه کرد: بدهی این واحد صنعتی 300 میلیارد تومان است که در صورت ورود سرمایه‌گذار علاوه بر حفظ وضعیت موجود می‌توان نسبت به راه‌اندازی رنگ‌رزی در این مجموعه ایجاد کرده که علاوه بر سود اقتصادی اشتغال‌زائی بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

رضیان ادامه داد: در این زمینه به‌طور جدی پیگیر ماجرا هستیم و تمام تلاشمان را می‌کنیم مشکلات این واحد صنعتی رفع کنیم.

*مغفول ماندن ظرفیت‌های گردشگری مازندران

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: بحث صنعت و اقتصاد گردشگری ظرفیت‌هایی بسیاری به همراه دارد که مغفول مانده و تاکنون نتوانستیم به‌خوبی از این ظرفیت بهره‌گیری کنیم.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه مازندران از ظرفیت بالایی در زمینه گردشگری برخوردار است ما نتوانستیم به‌خوبی از این ظرفیت ‌ها و قابلیت‌های استان برای توسعه استان به‌کارگیری کنیم.

این مسؤول با بیان اینکه در بحث گردشگری بیشتر گردشگرانی که وارد استان می‌شوند از نوع خوش‌نشین و ویلادار هستند، اضافه کرد: شهرهایی از جمله ساری، بهشهر، سوادکوه و آمل قابلیت راه‌اندازی تله‌کابین را دارند ولی تاکنون نسبت به این امر اقدام نشده است.

رضیان گفت: در فصول پاییز و زمستان نیز نتوانستیم به‌خوبی گردشگران را به سمت قابلیت‌های مازندران جلب کنیم و در این بخش موفق عمل نکردیم.

نماینده مردم قائم‌شهر و سوادکوه در مجلس خبر داد

برگزاری نشست با تمام وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم/مدیریت مازندران باید فعال‌تر عمل کند/طرح انتقال آب دریای خزر در برنامه ششم منتفی شد

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است جلساتی را با وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم داشته باشیم که مطالبات و خواسته‌های خود را اعلام تا بتوانیم مشکلات مازندران را حل کنیم.

عبدالله رضیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: هنوز وزیر مازندرانی نیز در کابینه دولت نداشتیم.

وی خاطرنشان کرد: محور اقتصاد مازندران بخش کشاورزی استان که باید در این زمینه حساسیت بیشتری داشته باشیم که این مهم البته در بحث انتخاب کابینه نیز تأثیرگذار خواهد بود.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود درباره سر باز کردن زمزمه‌هایی در ارتباط با طرح انتقال آب دریای خزر و شائبه توافق‌هایی با طرح انتقال گاز از دامغان، اظهار کرد: این موضوع حرف درستی نیست قرار بود طرح آب دریای خزر به سمنان، خراسان رضوی و یزد و حتی تهران منتقل شود که این طرح منتفی شد و مورد تصویب قرار نگرفت.

این مسؤول با اعلام اینکه طرح انتقال آب دریای خزر جزء حذفیات برنامه ششم توسعه بود، افزود: حذف این بند خیلی سخت بود ولی با این وجود محقق شد.

*طرح انتقال آب دریای خزر دوباره به صحن علنی مجلس نمی‌آید

رضیان با تأکید بر اینکه طرح انتقال آب دریای خزر دوباره به صحن علنی مجلس نمی‌آید، چرا که در برنامه ششم این طرح منتفی شده است، خاطرنشان کرد: تا مجلس قانونی در این زمینه مصوب نکند این اتفاق نخواهد افتاد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل اینکه طرح انتقال آب از دریاچه خزر مشکلات زیست محیطی به دنبال دارد لغو شد، اضافه کرد: مازندران متعلق به تمام مردم کشور است و نباید با اجرای چنین طرح مشکلاتی را برای این استان ایجاد کنیم.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دوره پنجم آب چشمه روزیه سوادکوه را به استان سمنان انتقال دادند که قرار شد به احداث سد کسیلیان کمک کنند ولی با گذشت 20 سال هنوز اتفاقی در این زمینه رخ نداده که جزء طرح سؤال از وزیر نیرو مطرح شد.

این مسؤول یادآور شد: در زمینه پیگیری سد کسیلیان مقرر شد سدی با تاج 120 متر احداث شود که در این صورت حجم آب‌دهی بالا خواهد رفت.
*با اعتبارات قطره‌چکانی نمی‌توان آب‌های سطحی را مهار کرد

رضیان بیان کرد: با وجود بارندگی‌ها هنوز موفق به مهار آب‌های سطحی نشدیم که این مهم مستلزم اعتبارات بسیار زیادی است تا زیرساخت‌های بخش آب‌رسانی و کشاورزی برطرف شود با این طرح و اعتبارات قطره‌چکانی تحقق این مهم سال‌های سال طول خواهد کشید.

وی ادامه داد: با صرفه‌جویی در هزینه‌ها و محل هدفمندی یارانه‌ها بدون هدر رفت پول با هزینه کمتر با توجه به تحقق اقتصاد مقاومتی زیرساخت‌های بخش کشاورزی را فراهم کرده تا مشکلات کشاورزان کمتر شود.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی درباره تعطیلی روز شنبه به‌دلیل مراسم تحلیف، افزود: این مهم به‌دلیل افزایش ضریب ایمنی و کاهش مشکلات ترافیکی بوده چرا که هیأت‌های خارجی بسیاری در این مراسم حضور دارند و در صورت بروز مشکل بازتاب خوبی برای کشور ایران نخواهد داشت.

این مسؤول با اشاره به اینکه باید استان‌ها از مدیریت خوبی برخوردار باشند که نقدهایی در این زمینه وجود دارد، اظهار کرد: نظر مردم برای ما بسیار مهم بوده چرا که ما باید نظرات، خواسته‌ها و نگاه مردم را درنظر بگیریم.

رضیان یادآور شد: طی جلساتی که برگزار شده برخی موافق و برخی مخالف عملکرد استاندار مازندران هستند که در این زمینه باید جمع‌بندی و رأی‌گیری شود.

*مدیریت مازندران باید فعال‌تر عمل کند

وی با اعلام اینکه نتوانستیم به‌خوبی ظرفیت‌های موجود در مازندران را برای توسعه استان بکارگیری کنیم، اضافه کرد: چالش‌های بخش کشاورزی و سرما و خسارت بر باغداران در سال گذشته سخت‌ترین دوره نمایندگی برای من بوده، چرا که هر روز مراجعه‌کنندگانی داشتیم و مشکلات و گرفتاری‌های خود را به ما منعکس کردند.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نگاه ما این است دولت و مدیریت استان باید فعالیت بیشتری داشته و نمود بیشتری در ساختار مازندران داشته باشد.

*مطالبات خود را به وزرای پیشنهادی اعلام می‌کنیم

این مسؤول ادامه داد: در هفته جاری که جلسات از سر گرفته می‌شود با وجود اینکه بحث تعیین کابینه در دستور کار ما قرار دارد به‌صورت جدی پیگیر این مهم خواهیم شد.

رضیان تصریح کرد: قرار است جلساتی را نیز با وزرای پیشنهادی داشته باشیم که مطالبات و خواسته‌های خود را به وزرای پیشنهادی اعلام خواهیم کرد تا بتوانیم مشکلات استان را حل کنیم.

وی گفت: امیدواریم طی هفته آینده بتوانیم با تمامی وزرای پیشنهادی نشست برگزار کنیم، البته درخواست‌هایی نیز در این زمینه داشتیم.

 

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس