برگزاری جشنواره توانمندی اقتصادی در شهرستان سوادکوه

پرینت
به مدت یک‌هفته

برگزاری جشنواره توانمندی اقتصادی در شهرستان سوادکوه

نمایشگاه و جشنواره توانمندی اقتصادی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه برگزار شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، محمدابراهیمی صبح امروز در مراسم افتتاح جشنواره توانمندی اقتصادی در شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این نمایشگاه، تحقق شعار تولید ملی و اقتصاد مقاومتی است، گفت: با رونق تولید ملی و ایجاد انگیزه برای رشد اقتصاد بومی با تأکید بر مناطق روستایی، می توان به ایجاد اشتغال کمک کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه بر ضرورت تغییر نگاه نسبت به تولید داخلی اشاره کرد و افزود: ما از نظر محصولات داخلی بسیار غنی هستیم که می تواند جایگزین خوبی برای محصولات خارجی باشد و پرداخت وام اقتصاد مقاومتی تا سقف 30 میلیون تومان به واجدین شرایط با نظارت بر تولید محصولات مختلف در رشته های پرورش مرغ و ماکیان، قارچ، محصولات کشاورزی و دامپروری، صنایع دستی، صنایع تبدیلی و سایر بخش‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

وی برگزاری جشنواره توانمندی اقتصادی در شهرستان سوادکوه را از پیامد‌های برگزاری دوره‌های آموزشی و پرداخت وام‌های کارآفرینی ذکر و خاطر‌نشان کرد: نمایشگاه و جشنواره توانمندی‌های اقتصادی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه به منظور ایجاد بازار فروش و همچنین آشنایی مردم با فرصت‌های شغلی در منطقه برگزار شد.

ابراهیمی از برگزاری نمایشگاه در دهستان ولو‌پی سوادکوه خبر داد و گفت: معرفی فرصت‌های تولید و اقتصاد مقاومتی به مردم از اهداف برگزاری جشنواره توانمندی اقتصادی است و اگر ادارات و نهاد‌های مختلف در همین راستا به صورت هماهنگ برنامه داشته باشند و این شعار به درستی به عمل تبدیل شود شاهد کاهش قابل توجهی از مشکلات موجود در زمینه ایجاد اشتغال خواهیم بود.

* ایجاد کارخانه‌های کوجک در خانه‌های روستایی و شهری سوادکوه

مدیر اجرایی نمایشگاه توانمندان اقتصاد مقاومتی بسیج سوادکوه نیز برگزاری نمایشگاه و جشنواره توانمندی اقتصادی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه را نتیجه آموزش 80 رشته تولیدی در حال‌آموزش شهرستان سوادکوه ذکر کرد و گفت: این نمایشگاه  به صورت ورک‌شاپ و کارگاه آموزشی با مشارکت بسیج سازندگی شهرستان سوادکوه، مسجد جامع پل سفید و همچنین گروه هنرمندان ممتاز برگزار شد.

محبوبه اختر به برگزاری دوره‌های آموزشی توانمندان اقتصادی توسط ناحیه مقاومت بسیج سوادکوه از ابتدای تیرماه امسال اشاره کرد و افزود: دوره‌های آموزشی توانمندان اقتصادی برای ایجاد کارخانه‌های کوجک در خانه‌های روستایی و شهری برگزار می شود تا هر کس در هر حیطه کاری بتواند کارآفرین باشد و تولید محصولات بومی احیا و مردم با شیوه های مختلف کارآفرینی آشنا شوند.

مدیر اجرایی نمایشگاه و جشنواره مهارت توانمندان اقتصاد مقاومتی، افزود: در این نمایشگاه 80 رشته در قالب 40 غرفه، محصولات تولیدی را به نمایش گذاشتند که این نمایشگاه بخشی از دوره آموزشی توانمندان اقتصادی است و با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی، محصولات تولیدی در منظقه شناسایی می شود و مصرف کننده می تواند بدون واسطه محصول خودش را تهیه کند.

اختر از وجود غرفه عفاف و حجاب با به نمایش‌گذاشتن پاکی و سادگی حجاب اسلامی و اجرای آیین مجمع‌بران و موسیقی محلی و همچنین تهیه غذاهای سنتی از دیگر برنامه ای این نمایشگاه و جشنواره است که به مناسبت هفته کرامت اجرا می شود.

وی افزود: جشنواره توانمندی اقتصادی در شهرستان سوادکوه از 8 مردادماه به  مدت یک هفته از ساعت 9 صبح تا 24 در شهرستان سوادکوه، شهر زیراب و جنب سپاه میزبان علاقمندان است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس