امام جمعه پل‌سفید سوادکوه: پایگاه‌های نماز جمعه تعادل جامعه را با هدایت‌های مقام معظم رهبری در فتنه سال 88 بر‌قرار کردند

پرینت
امام جمعه پل‌سفید سوادکوه: پایگاه‌های نماز جمعه تعادل جامعه را با هدایت‌های مقام معظم رهبری در فتنه سال 88 بر‌قرار کردند

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه به اهمیت نماز جمعه برای برقراری تعادل جامعه در فتنه سال 88 با هدایت‌های مقام معظم رهبری اشاره کرد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت الاسلام حسن قربانی در خطبه‌های نماز جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اهمیت نماز جمعه، گفت: به فرموده پیامبر گرامی اسلام، بی اعتنایی به نماز جماعت و نماز جمعه با وعده عذاب الهی همراه است.

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه با بیان اینکه اولین نماز جمعه کشور به حکم امام راحل و توسط آیت الله طالقانی که امام ایشان را «ابوذر زمان» معرفی کردند، اقامه شد، افزود: آیت‌الله طالقانی شخصیت عظیمی داشت و در پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کرد و از عالمان مجاهد بود و رهبر معظم انقلاب اسلامی هم ایشان را مجاهد با استقامت دارای امتحان خوب در قبل و بعد از انقلاب اسلامی توصیف کردند.

وی با اشاره به اینکه ائمه‌جمعه با حکم مقام معظم رهبری تعیین می‌شوند و خدمات عظیمی به جامعه ارائه دادند، خاطر‌نشان کرد: مقام معظم رهبری نماز جمعه را مهم می دانند و کارگزاران و مسؤولان ارتباط بیشتری با نماز جمعه داشته باشند.

قربانی با بیان اینکه مردم، انقلاب اسلامی را از دامن روحانیت می دانند و امنیت امروز جامعه به برکت حضور ملت و حضور در نماز جمعه که کار صد‌ها لشکر را انجام می‌دهند، به دست آمده است، اظهار کرد: در فتنه سال 88 پایگاه‌های نماز جمعه تعادل جامعه را با هدایت‌های مقام معظم رهبری بر‌قرار کردند.

خطیب جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه اجتماع مؤمنین باعث رحمت و تفرقه باعث عذاب است و وحدت در جامعه باید حرف اول را بزند و اختلاف سلیقه نباید به نزاع کشیده شود، افزود: سایت‌ها و کانال‎های ضد دین می خواهند مردم را از دین جدا کنند و ما دارای فرهنگ سر‌شار از عاطفه هستیم و استحاله مورد نظر مقام معظم رهبری آن است که می‌خواهند جوانان ما را به شکل خود در آورند.

قربانی با اشاره به اهمیت آموزش فنی و حرفه‌ای خواستار هماهنگی فنی و حرفه‌ای با آموزش و پرورش برای مهارت‌آموزی دانش‌آموزان شد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

952 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس