شمارش معکوس برای شهر زیراب …/به قلم پوریا محمودیان /

پرینت
شمارش معکوس برای شهر زیراب …/به قلم پوریا محمودیان /

شهر زیراب در 10 سال آینده چه مسیری را طی خواهد کرد ؟

شاید نزدیک ترین پاسخ به برآیند نظرسنجی میدانی تکرار سال های گذشته باشد .

اما این تلخ ترین پاسخی است که از زبان مردم شنیده خواهد شد .

پدران و مادرانی که شهد شیرین رشد فرزندان خویش را با طعم تلخ بیم از آینده مبهم آنان درهم آمیخته اند و  هنوز کور سوی امیدشان توانمندی مدیران و مسئولین این شهر می باشد .

مدیران توانمندی که حتما صدای زنگ خطر را می شنوند .

زنگ خطر پیرسالی جمعیت ساکن شهر زیراب !!!

آمارهای رسمی درباره جمعیت نشان می دهد ، ایران تا چند سال آینده با خطر جدی پیرسالی جمعیت و عوارض ناشی از آن روبه رو خواهد بود .

اگر مهاجرت جوانان جویای کار زیرابی به شهرهای بزرگ جهت امرار معاش و تشکیل خانواده را به آن بیافزائیم ؛ برهم خوردن توازن سنی در این شهر زودتر از پیش بینی های پیرسالی کشورمان نمود خواهد داشت .

حال با در نظرگرفتن عواقب پیرسالی جمعیت و مشکلات ناشی از آن که در مقالات مختلف به آن اشاره شده است باید در نظر داشت اقتصاد نه چندان پویای این شهر بر دوش همین گروه از جمعیت می باشد .

مطابق با بررسی بعمل آمده حدود 1880 نفر در بازه سنی 50 تا 75 سال بازنشسته شرکت البرز مرکزی ساکن در شهر زیراب  ،  بزرگترین بخش گردش چرخه اقتصادی شهر زیراب را بر عهده دارند .

با در نظر گرفتن مبلغ میانگین حقوق حدود 180 میلیون ریال سالانه (به ازای ماهی یک میلیون و پانصد هزار تومان) رقمی حدود 340 میلیارد ریال بصورت سالانه  از این بخش ؛  نقش بزرگی در پویایی اقتصاد این شهر ایفا می کند .

اگر از این نعمت و وجود این بخش وسیع محروم باشیم فشار ناشی از رکود اقتصادی باقیمانده جمعیت پیر و جوان این شهر را مجبور به مهاجرت می کند .

آری این بخش از جمعیت با تمام توان در حال حاضر به تنهایی اقتصاد این شهر را پویا نگاه داشته اند و این روزها شاید تنها فرصت بیداری مسئولین است که سالهای آینده شاید حتی برای بیدار شدن هم دیر باشد .

آیا می توانیم دست در دست مسئولین و مدیران شهری راهی برای عبور از این بحران بیابیم ؟

همبستگی مردم و حمایت از مسئولین در کنار تفکر صحیح و مدبرانه مدیران و مسئولین این شهر با استفاده از تمامی پتانسیل ها و توانمندیهای منطقه ابزاریست که نه تنها می توان از بحران های نظیر پیرسالی جمعیت عبور کرد بلکه می توان شهر زیراب را به شهری در خور و شایسته مردم شریف آن تبدیل نمود .

امیدوارم مدیران و مسئولین این شهر با شناخت صحیح از جامعه شهری خویش با اخذ تصمیمات لازم فارغ از مناسبات سیاسی و نیل در جهت خدمت به مردم شریف شهر زیراب مطابق با رهنمود مقام معظم رهبری که بیان داشته اند – ما اصلاً براى خدمت به مردم آمده ‏ايم. فلسفه‏ ى وجود ما خدمت به مردم است –  این مهم را سرلوحه اعمال و تصمیمات خویش قرار دهند .

با تقدیم احترام به مردم و مسئولین شریف شهر زیراب

 

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

955 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس