امام جمعه پل‌سفید سوادکوه: محوریت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با روحانیت باشد

پرینت
امام جمعه پل‌سفید سوادکوه:

محوریت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با روحانیت باشد

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه خواستار محور‌بودن روحانیت در فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه نیوز)، حجت الاسلام احمد قربانی در خطبه‌های نماز جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه قناعت از صفات مومنین است و طمع، زندگی بشر را تنگ کرد، گفت: صرفه جویی از صفات مومنین و از اخلاق محمدی(ص) است.

امام جمعه پل‌سفید سوادکوه با گرامی‌داشت شیخ بهایی و با بیان اینکه جَبَل‌‎عامل لبنان از پایه‌های فقه شیعه است، افزود: اهل سنت برادران ما هستند و با توجه به اینکه حدود 300 سال ترویج حدیث ممنوع بود و شیعیان آن‌را حفظ کردند.

وی به مخارج سنگین ازدواج اشاره و خاطر‌نشان کرد: مردم با فرهنگ‌سازی مناسب مخارج سنگین ازدواج و مهریه‌های کلان را به‌هم بزنند و از عوامل طلاق و مشکلات خانوادگی همین مخارج سنگین ازدواج است.

خطیب جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه تکایا و مساجد را از آسیب‌ها دور کنیم و برنامه‌های ورزشی شب‌های رمضان چرا بعد از رمضان ادامه پیدا نمی‌کند از برگزاری مراسم افتتاح برنامه‌های اوقات فراغت در کار‌مزد سوادکوه، تقدیر و اظهار کرد: محوریت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با روحانیت باشد و موفقیت انقلاب اسلامی ما به دلیل تبعیت مردم از روحانیت بود.

وی به میزبانی فرانسه از جلسه منافقین تروریست اشاره کرد و با بیان اینکه ملت ایران به دلیل حضور امام خمینی(ره) در «نوفل‌لوشاتو»، ذهنیت مثبتی از این کشور دارد، افزود: منافقین در سال 60 در ایران حمام خون راه انداختند.

قربانی به حمله موشکی سپاه به تروریست‌ها و تقدیر مقام معظم‌رهبری از آنان اشاره کرد و گفت: دشمن باید سیلی بخورد و ما در عرصه‌های مختلف باید در این زمینه تلاش کنیم.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس