26 سال در فراق رنجبر صفری؛ الگوی پهلوانی و اخلاق

پرینت
26 سال در فراق رنجبر صفری؛ الگوی پهلوانی و اخلاق

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه نیوز)، رنجبر صفری در اردیبهشت سال 1342 در روستای کردآباد واقع در دو کیلومتری شهر زیراب متولد شد و با دوستانش در دوران کودکی و نوجوانی روی چمن‌های روستا به کشتی می‌پرداخت و تمرینات خود را در سالن آزاد مهر و پل‌سفید که با محل سکونت وی حدود 20 کیلومتر فاصله داشت و شهرستان قائمشهر، ادامه داد.

خلق و خوی پسندیده و مصاحبت برادرانه با دوستان و ورزشکاران از ویژگی‌های اخلاقی او بود.

در منطقه سومار و گیلان غرب دوران خدمت خود را در نیروی چریکی تیپ 55 هوابرد شیراز و در زمان دفاع مقدس گذراند و مورد اصابت ترکش قرار گرفت.

در نامه‌ای که برای خانواده‌اش فرستاد، نوشت؛ الان ما در 400 متری نیروهای عراق هستیم، شب‌ها را در کانال می‌خوابیم و روزها را در سنگر آماده نبرد می‌باشیم، ما درست در روبروی شهر کرکوک عراق هستیم و در خط مقدم جبهه با صدامیان کافر می‌جنگیم.

وی در همان سال در مسابقات کشتی یگانهای ارتش در وزن 62 کیلوگرم شرکت کرد و به مقام دوم ارتش ایران دست یافت.

بعد از دوران سربازی به‌طور جدی تر تمرینات خود را ادامه داد و در مسابقات مختلف قهرمانی استان و قهرمانی کشور و در نهایت جهانی شرکت کرد.

در طول دوران ورزشی کشتی مقام‌های والایی دست یافت که دست‌یابی به 18 مدال قهرمانی نمونه آن است.

شادروان رنجبر صفری دارنده چهار دوره قهرمانی کارگری در اوزان 68 و 74 کیلوگرم بود و در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی ایران مقام اول را کسب کرد.

وی در سال 1369 به همراه کشتی‌گیران کارگری ایران برای مسابقات جام میلیونی ایتالیا انتخاب شد.

شادروان صفری در ایتالیا یکی از چهره‌های درخشان این مسابقات بود که بهترین پیکار او را در مقابل کشتی‌گیر سرشناس آمریکا به نام استفن اسمیر یاد کرد که با نتیجه شش بر دو به پیروزی رسید و پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را در بلندای آسمان ایتالیا برافراشت و با سرافرازی به میهن خود بازگشت.

رنجبر صفری که با تواضع و فروتنی در حال توزیع کارت‌های عروسی خود بود در 14 تیر ماه 1369 در منطقه سیدآباد زیراب در حادثه تصادف و در سن 27 سالگی جان سپرد.

روحش شاد

 

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس