دانش‌آموزان متقاضی جهش تحصیلی سوادکوه مورد ارزیابی سنجش تخصصی هوش قرار می‌گیرند

پرینت
مدیر آموزش و پرورش سوادکوه خبر داد

دانش‌آموزان متقاضی جهش تحصیلی سوادکوه مورد ارزیابی سنجش تخصصی هوش قرار می‌گیرند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سوادکوه از ارزیابی سنجش تخصصی هوش دانش‌آموزان متقاضی جهش تحصیلی و دانش‌آموزان دیر‌آموز سوادکوه خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، غلام‌رضا افشون صبح امروز در جلسه بررسی طرح سنجس سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی، گفت: طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان ورود به دبستان و پیش‌دبستانی در یک پایگاه طرح سنجش دانش‌آموزی سوادکوه و 2 مرکز شامل مدرسه شهید محمدی زیراب و شهید طباطبایی پل‌سفید اجرا می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سوادکوه با بیان اینکه در طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو‌آموزان شاهد معاینه بینایی، شنوایی، سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی هستیم، افزود: ورود دانش‌آموزان به مدارس با انجام سؤال‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اگر شاهد عدم موفقیت دانش‌آموزان و یا عدم وجود سلامت جسمانی آنان باشیم، این دانش‌آموزان را به مراکز دولتی خاص برای انجام درمان‌های خاص و یا در صورت نا‌توانی ذهنی به مدارس استثنایی معرفی می‌کنیم، خاطر‌نشان کرد: مدرسه تربیت زیراب به عنوان مرکز جذب نو‌آموزان استثنایی شهرستان سوادکوه با حضور کادر آموزش‌دیده و امکانات مورد ‌نیاز دانش‌آموزان به ارائه خدمات برای نو‌آموزان کم‌توان ذهنی و یا نا‌توان ذهنی اقدام می‌کنند.

افشون با اشاره به اینکه 3 گروه از دانش‌آموزان مورد سنجش تخصصی هوشی قرار می‌گیرند، گفت: دانش‌آموزان دیر‌آموز معرفی‌شده توسط مدارس، دانش‌آموزان متقاضی جهش تحصیلی و دانش‌آموزانی که در سنجش سال گذشته با عنوان آزمایشی و ارزیابی مجدد معرفی شدند، مورد ارزیابی سنجش تخصصی هوش قرار می‌گیرند.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس