اجرای سه هزار و 245 برنامه فرهنگی، مذهبی و قرآنی توسط اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه

پرینت
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه خبر داد

اجرای سه هزار و 245 برنامه فرهنگی، مذهبی و قرآنی توسط اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه از اجرای سه هزار و 245 برنامه فرهنگی، مذهبی و قرآنی در طول 15 ماه اخیر توسط این اداره خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، حجت الاسلام غلام‌حسین‌ذاکری‌خطیر صبح امروز در جلسه هفتگی اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه با اشاره به فعالیت‌ واحد‌های اعزام مبلغ، تشکل‌های دینی، فرهنگی، مساجد، بانوان و قرآنی، گفت: تعداد 754 روحانی و مبلّغ مقیم و غیر‌مقیم به مراسم‌های مختلف در سال 1395 و 3 ماه اول سال 1396 اعزام شدند و ثبت و ساماندهی اطلاعات و مشخصات روحانیون در سامانه سجام به تعداد 68 مورد اجرایی شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی به وجود 4 خانه عالم احداث شده و 6 خانه عالم در حال ساخت در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی اشاره کرد و افزود: ثبت 72 هیأت مذهبی خواهر و برادر در سامانه کشوری طوبی و شناسایی و ثبت 42 مداح در سامانه جامع اطلاعات انجام شد.

وی از برگزاری مراسم‌های مختلف در مناسبت‌های ملی و مذهبی توسط هیأت مذهبی خبر داد و با بیان اینکه 180 دانش‌آموز در طرح اوقات فراغت تابستان اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی شرکت کردند، خاطر‌نشان کرد: تعداد 191 برنامه و جلسه با موضوع‌های پیشگیری از اعتیاد، آسیب‌شناسی با موضوع‌های روز، پیشگیری از خشونت و ترویج فرهنگ ایثار و شجاعت اجرایی شد.

ذاکری‌خطیر به ثبت و ساماندهی اطلاعات و مشخصات 54 مسجد و حمایت از طرح‌های مسجد‌محوری خبر داد و اظهار کرد: سه هزار و 245 برنامه فرهنگی، مذهبی و قرآنی در طول 15 ماه اخیر توسط اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه انجام شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از اعزام 35 مبلغه در 105 جلسه در مناسبت‌های سال، 30 برنامه ویژه عفاف و حجاب، 190 مشاوره دینی بانوان چهره به چهره، 30 جلسه آموزش مهارت‌های سبک زندگی، 9 جلسه آموزش زوج‌های جوان و برگزاری 40 جلسه گفتمان دینی در مدارس خبر داد و افزود: 35 برنامه بررسی آسیب‌های اجتماعی خانواده نیز توسط اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی اجرایی شد.

ذاکری‌خطیر به وجود 30 مرکز قرآنی در شهر‌ها و روستا‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر داد و با بیان اینکه 470 نفر در شهرستان‌های سوادکوه‌ و سوادکوه‌شمالی دارای گواهینامه تربیت معلم و آموزشیاری هستند، خاطر‌نشان کرد: هزار و 461 نفر در سال گذشته در 92 کلاس قرآنی آموزش دیدند.

وی با بیان اینکه جشنواره فصلی قرآن به ابتکار اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه اجرایی می‌شود که پنجمین جشنواره فصلی آن در 17 بخش و با حضور 450 نفر در بهمن‌ماه برگزار شد، گفت: 63 جلسه قرآنی هفتگی خانگی در سطح شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی برگزار می‌شود و 11 مربی سوادکوه در طرح 4 ساله تربیت مربی مشاوره دینی و قرآنی استانی حضور دارند.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس