دادستان شهرستان سوادکوه: کاهش 150 پرونده‌ای دادسرای سوادکوه در سال 1396

پرینت
دادستان شهرستان سوادکوه: کاهش 150 پرونده‌ای دادسرای سوادکوه در سال 1396

دادستان شهرستان سوادکوه از کاهش 150 پرونده‌ای دادسرای سوادکوه در سال 1396 نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش سایت خبری اخبار سوادکوه (سوادکوه‌ نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، رسول محمدی صبح امروز در مراسم هفته قوه قضائیه با اشاره به اینکه شهرستان سوادکوه دارای مردم سنتی و مذهبی است، گفت: پیشگیری از وقوع جرم در صورتی که برای مذهب، سنت و فرهنگ ارزش قائل شود، آسان است.

دادستان شهرستان سوادکوه با بیان اینکه اگر به سخنان مردم گوش داده شود، بسیاری از پرونده‌ها به محکمه کشیده نمی‌شود، افزود: استفاده از کانون‌های فرهنگی، روحانیت و شورای حل اختلاف باعث می‌شود که از حجم پرونده‌ها کاسته شود.

وی با اشاره به اینکه از ادارات و نهاد‌ها برای دست‌یابی به اهداف قضایی استفاده کنیم، افزود: دادسرای سوادکوه با 50 درصد نیروی قضایی و 46 درصد کارکنان اداری فعالیت می‌کند و قضات دادسرا، قضات ایستاده هستند و زمان و مکان برای قضات دادسرا معنا ندارد.

محمدی با اشاره به اینکه از مردم، مسؤولان و ضابطان انتظار داریم تا قانون با به عنوان فصل خطاب خود بدانند، اظهار کرد: منابع طبیعی بعد از نیروی انتظامی شهرستان سوادکوه بیشترین حجم فعالیت‌ها را با ما دارد و در منابع طبیعی نیاز به فرهنگ سازی و مشارکت مردم در دست‌یابی به اهداف هستیم.

دادستان شهرستان سوادکوه با انتقاد از فروش زمین به خوش‌نشین‌ها به عوارض آن اشاره کرد و افزود: ورود فرهنگ بیگانه و افزایش اختلاف اراضی را با فروش زمین به خوش‌نشین‌ها شاهد هستیم.

وی به پرونده‌های ورودی و خروجی به دادسرای شهرستان سوادکوه اشاره کرد و با بیان اینکه در سال 1394 تعداد 3 هزار و 300 پرونده وردی و سه هزار و 159 پرونده مختومه و در سال 1395 با افزایش پرونده‌های وارد‌شده مواجه بودیم که 3 هزار و 606 پرونده ورودی و 3 هزار و 727 پرونده مختومه در دادسرای سوادکوه داشتیم، گفت: هزار و 590 پرونده در اجرای احکام کیفری و هزار و 630 پرونده مختومه در سال 1395 و هزار و 332 پرونده اجرای احکام کیفری ورودی و هزار و 336 پرونده مختومه احکام کیفری در سال 1394 داشتیم و در 3 ماه اول سال 1396 هم شاهد کاهش حدود 150 پرونده‌ای هستیم.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

955 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس