عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی: آسیب مدیریت نا‌درست شرکت سامان بر معادن البرز مرکزی/ اعلام نتایج زیست‌محیطی کک‌سازی سوادکوه توسط کارشناسان آلمانی

پرینت
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

آسیب مدیریت نا‌درست شرکت سامان بر معادن البرز مرکزی/

اعلام نتایج زیست‌محیطی کک‌سازی سوادکوه توسط کارشناسان آلمانی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از ایجاد آسیب‌هایی در معادن البرز مرکزی بامدیریت نا‌درست شرکت سامان خبر داد.

عبدالله رضیان در گفت‌و گو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه و خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه با اشاره به آخرین وضعیت شرکت البرز مرکزی از مجموعه شرکت البرز مرکزی در 4 حوزه مورد پیگیری خبر داد و گفت: زغال‌شویی، کک‌سازی، معادن کرد‌آباد و معادن سامان از حوزه‌های مرتبط با البرز مرکزی است که در حال پیگیری برای دست‌یابی به نتایج مورد نظر هستیم.

نماینده قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساخت کک‌سازی بر عهده شرکت «ایمیدرو» است و این شرکت هم از شرکت‌های بزرگ زیر‌محموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت است، افزود: مبلغ 5 میلیارد تومان برای کک‌سازی البرز مرکزی تأمین اعتبار شد که با مانع رئیس سازمان محیط‌زیست با عدم صدور مجوز رد شد.

وی از پیگیری‌های مختلف برای حل موانع برای ساخت کک‌سازی سوادکوه خبر داد و خاطر‌نشان کرد: سازمان محیط‌زیست همچنان بر طبل نا‌سازگاری می‌کوبید و قرار شد 2 کارشناس آلمانی از طرف محیط‌زیست به ارزیابی زیست‌محیطی ساخت کک‌سازی سوادکوه اقدام کنند و تا یک‌ماه آینده نتایج ارزیابی، اعلام شود.

رضیان، اظهار کرد: شرکت «ایمیدرو» بر اجرای پروژه کک‌سازی اصرار دارد ولی محیط‌زیست همکاری ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به اشاره به ظرفیت 500 هزار تنی زغال‌شویی البرز مرکزی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر کارخانه زغال‌شویی البرز مرکزی با 200 هزار تن کار می‌کند و نیاز به زغال دارد که لازم است همه معادن فعال شود و از یک شیفت به 2 شیفت افزایش یابد و شرکت سامان می‌تواند از تهیه‌کنند‌گان مهم زغال برای آن باشد.

نماینده قائم‌شهر و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرکت سامان از طرف‌های قرار‌داد خود پول‌های خوبی دریافت می‌کند و مدیریت نا‌درست آن باعث آسیب‌هایی شد، خاطر‌نشان‌کرد: هزار و 100 کار‌گر در معادن البرز مرکزی فعالند و اگر شرکت سامان قدرت مدیریت و ساماندهی، ندارد شرکت‌های توانمند برای برداشت زغال انتخاب شوند و برای حل مشکلات مربوط به شرکت سامان هم جلسات مختلفی برگزارشد.

رضیان به مشکل معدن کرد‌آباد اشاره کرد و با بیان اینکه این معدن ظرفیت 2 میلیون تن زغال و نیز ظرفیت اشتغال‌زایی را دارد، گفت: مشکل جاده دسترسی به معدن کرد‌آباد توسط منابع طبیعی به محیط‌زیست داده شد و پیگیر حل این مشکل هستیم.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

955 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس