سرپرست اداره دامپزشکی سوادکوه: علائم فرد مشکوک به بیماری تب‌کریمه‌کنگو در سوادکوه منتفی اعلام شد

پرینت
سرپرست اداره دامپزشکی سوادکوه: علائم فرد مشکوک به بیماری تب‌کریمه‌کنگو در سوادکوه منتفی اعلام شد

سرپرست اداره دامپزشکی سوادکوه از منتفی‌بودن علائم فرد مشکوک به بیماری تب‌کریمه‌کنگو در سوادکوه خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، سید‌محمد حسینی عصر روز دوشنبه در جمع مسؤولان ادارات و نهاد‌های شهرستان سوادکوه با اشاره به وضعیت ملی و استانی تب‌کریمه‌کنگو، گفت: علائم فرد مشکوک به بیماری تب‌کریمه‌کنگو در سوادکوه منتفی اعلام شد.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با بیان اینکه 95 درصد تلفات مرتبط با بیماری تب‌کریمه مربوط به افرادی بود که به ذبح دام اقدام کردند، افزود: مردم از بابت خرید گوشت دام در قصابی‌های مجاز ما نگران نباشند و لاشه‌هایی که در کشتار‌گاه‌ها ذبح می‌شود در 3 مرحله قبل، حین و بعد از کشتار مورد بازرسی کارشناسان ما قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه «کنه»، انتقال‌دهنده تب‌کریمه است، خاطر‌نشان کرد: به «کنه» دام‌ها دست نزنیم و از جدا‌کردن آن از بدن دام جلوگیری کنیم.

عضو شورای اداری شهرستان سوادکوه از زنده‌ماندن ویروس تب‌کریمه در 6 ماه اول سال خبر داد و اظهار کرد: «کنه» منتقل‌کننده تب‌کریمه به سرما حساس است و به زنان خانه‌دار توصیه می‌کنیم که در آماده‌کردم گوشت از دست‌کش و وسائل حفاظتی استفاده کنند.

حسینی به لزوم باقی‌ماندن لاشه برای مدت 24 ساعت و باقی‌ماندن امحا و احشا قابل مصرف به مدت 48 ساعت در یخچال خبر داد و افزود: استفاده از گوشت دام تازه‌ ذبح‌‍شده به عنوان گوشت تازه، اشتباه است و باید مسائل بهداشتی و باقی‌ماندن آن در یخچال رعایت شود.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با بیان اینکه علائم فرد مشکوک به بیماری تب‌کریمه‌کنگو در سوادکوه منتفی اعلام شد به برنامه‌های مختلف سم‌پاشی و برنامه‌های اکیپ بازرسی اداره دامپزشکی سوادکوه اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از کشتار غیر‌مجاز دام‌ها و لزوم ورود و خروج دام‌ها از پست قرنطینه مستقر در سوادکوه به همکاری سایر ادارات و نهاد‌ها نیاز داریم.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس