رییس دادگستری سوادکوه:انتقاد از اعلام رضایت بدون علت قانونی محیط‌زیست سوادکوه در برابر برخی متخلفان

پرینت
رییس دادگستری سوادکوه:انتقاد از اعلام رضایت بدون علت قانونی محیط‌زیست سوادکوه در برابر برخی متخلفان

رییس دادگستری سوادکوه از اعلام رضایت بدون علت قانونی محیط‌زیست سوادکوه در برابر برخی متخلفان انتقاد کرد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه‌نیوز) و خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، احمد محمدی در جمع مدیران ادارات و نهادهای شهرستان سوادکوه با بیان اینکه ابلاغیه کاغذی در قوه قضاییه جای خود را به ثبت‌نام ابلاغ الکترونیکی قضایی (ثنا) می‌دهد، گفت: ابلاغیه‌ها به ایمیل یا شماره همراه ابلاغ می شود و مدیران ادارات باید به این موضوع توجه کنند و اقدامات لازم انجام شود تا حقوق دولت و بیت‌المال از بین نرود و نامه مرتبط با این موضوع به ادارات و نهاد‌ها ارسال می‌شود.

رییس دادگستری شهرستان سوادکوه با اشاره به موضوع کاهش اطاله دادرسی که سال‌ها مورد توجه است و قانون برنامه ششم توسعه که به‌جای مراجعه به دادگستری از طریق اجرای ثبت قابل پیگیری لست، افزود: قراردادهای بانکی، امور مرتبط با آب، برق و شکایت های احتمالی و موارد مشابه می‌تواند از طریق اسناد ثبت اجرایی شود.

وی با بیان اینکه قانون، اجازه اعلام رضایت مدیران ادارات و نهادها را در برابر متخلفان بدون علت قانونی نمی‌دهد و با اعلام این رضایت‌ها بدون دلایل قانونی، به منافع عمومی لطمه می‌خورد که چند نمونه آن را در محیط‌زیست سوادکوه مشاهده کردیم، خاطر نشان کرد: از ابتدای سال 1395 تا 29 خرداد 1396 تعداد 14 هزار و 100 پرونده بدون احتساب پرونده‌های شورای حل اختلاف به دادگستری سوادکوه وارد شد.

محمدی با بیان اینکه هر پرونده حداقل 2 نفر اصحاب دعوا دارد که برخی پرونده ها تا صد طرف دعوا هم داشته است و همچنین کارشناسان و نیروی انتظامی و سایر افراد بین اصحاب دعوا تا 50 هزار نفر درگیر آن هستند و این حجم عظیم، صلاح نیست.

رییس دادگستری شهرستان سوادکوه، گفت: با ثبت سند و ثبت‌نام ابلاغ الکترونیکی قضایی (ثنا)، قوه قضاییه می‌تواند موضوع‌های اساسی‌تر جامعه را مورد توجه قرار دهد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

901 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس