مدیر امور آبفاشهری سوادکوه: حل مشکل آب‌شرب الاشت به طرح‌های بزرگ نیازمند است

پرینت
مدیر امور آبفاشهری سوادکوه: حل مشکل آب‌شرب الاشت به طرح‌های بزرگ نیازمند است

مدیر امور آبفاشهری سوادکوه با اشاره به مشکل آب‌شرب شهر الاشت، گفت: حل نهایی مشکل آب‌شرب الاشت به طرح‌های بزرگ نیازمند است.

محمدرضا اسماعیلی‌ در گفت‌‍و گو با خبرنگار سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه نیوز) و خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه بحران آب آشامیدنی شهر الاشت در سال گذشته و همزمان با پذیرش مسؤولیت من شدید‌تر از الان بود، اظهار کرد: در حال حاضر مجوز احداث یک حلقه چاه اخذ شد و تا 45 روز دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر امور آبفاشهری سوادکوه از ساخته‌شدن مخزن 500 متر مکعبی در شهر الاشت شهرستان سوادکوه خبر داد و افزود: 2 کیلومتر لوله‌های فرسوده از داخل شهر الاشت و هزار و 300 متر لوله از منبع آب «هلی‌خامن» به الاشت تعویض شد و ایستگاه پمپاژ هم، آب «هلی‌خامن» را پمپاژ می‌کند.

وی به اقدام برای زوم‌بندی شبکه توزیع الاشت خبر داد و با بیان اینکه با بهره‌برداری از چاه جدید مشکل آب شهر الاشت حل می‌شود، خاطر‌نشان کرد: در حال حاضر آب به صورت زمان‌بندی‌شده در الاشت مورد استفاده قرار می‌گیرد و حدود 16 ساعت آب در لوله‌های آب این شهر قرار دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه عدم وجود مخزن ذخیره آب یکی از مشکلات آب‌آشامیدنی در شهر الاشت است، اظهار کرد: کسی که در شهر الاشت دارای مخزن ذخیره آب باشد، مشکلی ندارد.

عضو شورای اداری شهرستان سوادکوه، افزود: قطعی 48یا 72 ساعته آب در الاشت را رد می‌کنم و در جلسه روز‌گذشته که با حضور رييس هيأت مديره و مدیر عامل شركت آب و فاضلاب شهري استان و فرماندار شهرستان سوادکوه، به همراه مدیران مرتبط، برگزار شد، برای فعالیت مؤثر در موضوع آب آشامیدنی شهر الاشت تلاش می‌کنیم و در این مسیر به دنبال حاشیه نیستیم.

این مسئول، احداث مخزن ذخیره، احداث چاه و تعویض لوله‌های فرسوده را از اقداماتی ذکر کرد که برای 2 سال آینده می‌تواند مشکلات شهر الاشت شهرستان سوادکوه را حل کند ولی برای حل نهایی مشکل آب‌شرب الاشت برای ده‌ها سال آینده پروژه‌های بزرگتری مانند احداث مجتمع آب‌رسانی و تأمین آب از مناطق «انند و چرات» مورد توجه است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

901 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس