میراث شورای چهارم برای شورای اسلامی دوره پنجم شهر زیراب/به قلم محسن موسوی/

پرینت
میراث شورای چهارم برای شورای اسلامی دوره پنجم شهر زیراب/به قلم محسن موسوی/

متن “درب مدیریت شهری زیراب بر همان پاشنه قدیمی” که نوشته شد با واکنش گسترده ای روبرو شد که عموما نگاه انتقادگرایانه و بعضا تخریبی داشت.

بیان شد که آسیب شناسی رای‌آوری برخی از اعضای شورای اسلامی شهر زیراب در دوره اخیر بدموقع بود و ما باید به شورای جدید که جوان و متخصص هستند کمک کنیم ولی مطلب گفته شده ما یک آسیب شناسی بود و اگر همین متن در دوره تبلیغات انجام می شد می گفتند که تخربی است و اگر مدتی دیگر انجام می شد می گفتند که از انتفاع خارج است و درج ان در همین زمان را مناسب ترین دانستم.

بیان شد که فردی با نام “محسن موسوی” وجود ندارد و ما استعلام کردیم.این سخن اگر توسط یک فرد عادی و در یک جمع عادی تر بیان می شد مشکلی نبود ولی فقط فردی مدعی که مدیر برخی گروه های تلگرامی هم هست و به اصطلاح روشنفکر هم می نمایاند بیان شود، انسان از تعجب نمی داند به کجا پناه ببرد.استعلام از ثبت احوال شد از فامیل ها شد از دوستان شد ….برخی مواقع مطالبی از برخی دوستان مدعی بیان می شود که تعجب برانگیز و بهت آور هست…و همین شخص عزیز هم در جاهای مختلف و گروه های مختلف بیان می کند که سایت “سوادکوه نیوز” برای افزایش خوانندگان خود این مطلب را زده است و باز هم مطلبی عجیب و غریب…هر مطلبی که در روزنامه و هفته نامه و سال نامه و سایت و خبرگزاری و صدا و سیما و رسانه های این ور آبی و اون ور آبی بیان شود برای جذب مخاطب است و این مطلب دوست عزیز و مدعی ما نوعی “غیب گویی از وجود آفتاب در مرداد ماه و در ظل گرما و آسمان آبی و خورشید تابان هست”.

برخی هم آمدند در گروه ها و. گفتند که وقتی ما معتقدیم که این مطلب اشتباه و تخریبی علیه شورای دوره جدید هست پس مدیر سایت و نویسنده هم باید بپذیرند و از ملت عذرخواهی کنند…این چه نوع مردم سالاری و گفتمان منطقی هست …واقعا چه نوعی؟

پایه این تحلیل در کجای ذهن دوستان چیده شد…یک فردی موضوعی را آسیب شناسی کرد و دیگرانی هم نظرات دیگری دارند…دیگر نباید همه را مجبور کرد که مثل هم فکر کنند.برخی ها که توان نگارش یک صفحه مطلب منسجم را ندارند و بزرگترین افتخار انها این است که در برگه های خط دار برای خراب کردن برخی ها مطالب حیثتی را در زیر درب منازل و ادارت می فرستند و یا با نام جعلی بزرگان شهرستانی را تخریب می کنند…و این افراد می دانند که چه کسانی هستند و حباب دانایی انان بار ها و بارها می ترکد ولی باز هم حبابی دیگر…

برخی از عزیزان هر چند منتقد و مخالف محتوی بودند ولی با پذیرش چارچوب رفتار منطقی و انسانی برخورد کردند و با احترام به سایر افکار، نظر مخالف خود را هم بیان کردند، ولی عده ای دیگر مشخصا به صورت حسودانه برخورد کردند و افرادی که توان مدیریت یک وبلاگ را هم نداشتند و یا به دلیل بیان مطالب بی ادبانه از گروه های دارای اسم و رسمدار اخراج شدند و یا نظرات انان مشخصا هجومی و فاقد منطق و انصاف بودند و با نام های جعلی و یا اشکال عجیب و غریب و بدون اسم و عکس واقعی به بیان دیدگاه های مشعشع خود پرداختند و البته الان اثری از دیدگاه های انان نیست چون مطالب گروه های تلگرام معمولا یک شبانه روز هست و پاک می شود و کسی مسولیتی هم ندارد ولی مطالب با شناسنامه همواره می ماند و مستند است.

هیچ پاسخی به مطالب بیان شده در گروه های تلگرامی ندادم که بالغ بر 5 هزار مطلب با همین موضوع بود، چون مطالب تلگرام را فاقد انسجام و یکپارچی و بدون مطالعه و احساسی می دانم و ورود به این جرگه را بر خلاف روحیه علمی و منطقی و پرسش و پاسخ همراه با عقل و منطق دانستم.

توهم توطئه هم از موضوع هایی است که مخربین به ان اشاره دارند که برخی افراد (نا مشخص و مبهم) چون رای نیاوردند دارند تخریب می کنند و نمی دانم تخریب از نظر انها چه معنایی دارد؟بیان واقعیت و تلاش برای آسیب شناسی ان را نباید تخریب دانست بلکه نقد منصفانه به رفتار انتخاباتی است.

قصد نداشتم از مدیر شجاع و توانمند و کاردان سایت “سوادکوه نیوز” تشکر کنم که با وجود حجم گسترده انتقادات منطقی و غیر منطقی، مطالب بی پایه و منطق، دیدگاه های مغرضانه از درج متن من، علی رغم میل باطنی خود دفاع کرد و معتقدم به رسالت ابتدایی رسانه ای خود عمل کرد و مقاومت منطقی ایشان در برابر برخورد‌های منطقی و قابل احترام و نیز غیر منطقی و سخیفی که شد جای تقدیر دارد.

اما بعد….شورای دوره 5 میراث دار وضعیتی است که در حال حاضر داریم و 4 سال دیگر هم شورای بعدی میراث دار خدمات یا ضعف های شورای 5 خواهد بود.

1-مقدمات طرح های گردش گری در منطقه میان سی شهر زیراب با تلاش مهندس افشار رییس اراضی سابق کشور و پیگیری سید هادی حسینی نماینده سابق و تلاش شورای دوره 4 چیده شد و به عنوان زمینه اماده ای برای برنامه ریزی و استفاده از این طرح گردش گری برای توسعه شهر است که در اولویت قرار گرفتن آن باید مورد نظر شورای محترم دوره 5 باشد و البته حضور مرتضی طاله هم اگر چه دیر بود ولی توانمندی ذی وجودی برای شورای جدید است.

2-سی ان جی خروجی شهر زیراب در نزدیکی آزاد مهر هم طرحی ناقص با هزینه گزاف است که بر روی دستان شورای جدید قرار گرفت و برنامه ریزی برای آن و پاسخ گویی به عموم درباره وضعیت سی ان جی باید مورد توجه باشد.به نظر می رسد شهر زیراب از طرح بزرگ ساخت سی ان جی بی بهره ماند و البته الان کسی مسولیت این ضعف را بر عهده نمی گیرد و یکی از معضلات شورای شهر هم ان است که در انتهای کار کسی نیست بپرسد چه کردید و چه نگردید و چرا انجام دادید و چرا انجام ندادید و البته مهمترین تقصیر ان هم بر دوش رسانه ها است که باید مطالبه گر مستمر باشند.

3-سالهلست که دریاره نقاله و ساختمان چراغ برق و لزوم استفاده اقتصادی از ان صحبت شد ولی آن دو همچنان دارند زنگ می زنند و کسی برنامه ای برای ان ندارد و این دوره شورا هم می تواند درباره ان برنامه ریزی کند.

4-حاشیه رودخانه تالار و رودخانه سیل خیز و طرح قدیمی گردشگری ان هم از دغدغه هایی است که سیل سال 1394 حرف های زیادی برای گفتن داشت ولی سرعت بخشیدن به برنامه ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

5-شورای ورزش شهر زیراب که تشکیل شد ولی در طول سه سال اخیر جلسه ای برای توسعه ورزش نداشت و با پیگیری رسانه ها جلسه ای پر تنش در سال قبل برگزار شد و ورزشکاران هم امیدی به آن نداشتند در شورای 5 می تواند با توجه به اساسنامه قوی آن باعث تحول آفرینی در ورزش شهر شود.شهری که استعدادهای قوی ورزشی دارد ولی به دلیل ضعف امکانات و کمک ها به شهرهای دیگر مهاجرت می کنند و یا ورزش را رها می کنند.

6-موضوع فرهنگ هم از موضوع های مظلوم در شهر زیراب است که برگزاری جشنواره”دیار مهربانی” کورسویی برای برگزاری برنامه های قوی فرهنگی بود که با ضعف های مختلف مدیریتی شورای شهر به محاق رقت و علاقمندان را دلسرد کرد.برگزاری جشنواره سالانه و تقدیر از بهترین های شهر و برگزاری قوی اعیاد و مناسبت های ملی و مذهبی می تواند در حوزه فرهنگی موثر باشد.

7-ایجاد شهرک صنعتی هم از اقداماتی بود که با وجود دکتر هاشم پور و تعهد مثال زدنی ایشان با بن بست روبرو شد و چون شورای شهر در این زمینه شفاف سازی ندارند نمی توان به ابعاد ان اشاره کرد ولی همین قدر مسلم هست که از نظر مدیریتی استانی و ملی و وجود افراد دلسوز برای ایجاد شهرک صنعتی و اقدامات شورای دوره 4، شهر زیراب در حوزه صنعتی دارای شهرک یا ناحیه صنعتی یا شهرک فولاد نشد و شورای 5 می تواند در این زمینه فعالیت کند.

…موارد گفته شده بخشی از میراث شورای دوره 4 برای شورای جدید است که باید برای ان برنامه ریزی شود و اگر باقی بماند و کاری برای ان نشود و مطالبات جدید هم روی آن تلنبار شود باز همین راه هست و همین ضعف ها و کمبود ها باقی خواهد بود.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس