بی‌اخلاقی سیاسی برای شورای اسلامی شهر زیراب/به قلم مهرداد اکبری/

پرینت
بی‌اخلاقی سیاسی برای شورای اسلامی شهر زیراب/به قلم مهرداد اکبری/

یک بار دیگر شاهد بی اخلاقی ها در انتخابات شورای اسلامی شهر زیراب بوده ایم  و با ایجاد توهم و افترا  و جو سازی یکی از شایسته ترین افراد این شهر نتوانست حائز اکثریت آرا شده و به شورای شهر راه پیدا کند . رای ندادن به ایشان محل اشکال نیست بلکه اگر این چنین بخواهیم پیش برویم شایستگان از ترس تخریب و رای نیاوردن هیچ وقت شجاعت شرکت در انتخابات را نخواهند داشت . همانگونه که همه مطلع هستند افراد شایسته دیگری هم بودند که به دلیل گفته شده در بالا وارد عرصه ی رقابت نشدند .اینها همه ضربه مهلکی به شهرمان است  شاید هم به استان و کشورمان چه اینکه وجود بعضی افراد در انتخابات برای شناخته شدن ویابرای پیدا کردن شغل و رهایی از بیکاری بود ولی بعضی ها با شخصیت کاریزما و ارتباطات فراوان با مسئولین استانی و کشوری پا به عرصه رقابتها گذاشتند .گذشته از انتخاب این دوره که جوانان خوشنام به شورا راه پیدا کرده اند  متاسفانه همانگونه که پیش بینی می شد مردم ما گرفتار هیاهوی انتخابات شده و شخصیت محوری و شایسته سالاری  جایش را به قوم گرایی و افراطی گری ورفیق بازی داده است. رسالت اصحاب رسانه در انتخابات بسیار بالا بوده و درایت وبیداری این قشر از جامعه می بایست چراغ هدایت شهروندان ما باشد ایشان می بایست با کار های رسانه ای نگذارند فضای مجازی حریف منشها و مشی های سیاسی در شهر شود و مصیبتی بنام بی اخلاقی سیاسی ببار آورد . متاسفانه هم جوانان و هم بزرگانی که قبول زحمت کرده و پا به عرصه رقابت گذاشته اند تا با بذل وقت و فکر و آبرو مردم شهرشان را از مشکلات بوجود آمده شهری نجات دهند نباید با آبرویشان بازی شود . شوربختانه برای تخریب شخصیتها ی به میدان آمده از ابتدا از گوشه وکنار صدای وا حسرتای بعضی ها شنیده می شد که ایهاالناس شخصی از اعضای شورا ی اول ولوپی را به شهر همجوارمان اهدا کرده است حال آنکه اگر چنین چیزی بود پس همه شورای اول سهیم بودند نه یک نفر ولی طوری وانمود شد که دیگران هیچ نقشی نداشتند .خاطرمان هست که این موضوع قبل از آمدن شورا و تشکیل آن اتفاق افتاد . از طرفی همین دوستان در روز جمعه قشون کشی کرده و برای رای دادن به کاندیدای روستا ها در ولوپی حدود 3000 نفر را جمع کرده وبه روستا می برند غافل از اینکه با این کار دارند از جمعیت شهری کم کرده وبه جمعیت شهر همسایه اضافه می کنند . و با یک حساب سر انگشتی با احتساب این تعداد از ولوپی و تقریبا همین تعداد از راستوپی جمعیت شهرمان با شهر همجوار تقریبا مساوی میشود . هر چند پیش بینی می شود در آینده ای نزدیک این دو شهر تبدیل به یک ابر شهر خواهد شد با دو تا شهرداری منطقه ولیکن دوستانی که از آب گل آلود ماهی گرفتند بدانند آنهایی که به این قبیل مسایل دامن زدند و دشمنی ها را بین شهروندان زیاد نمودند دلسوز شهر نیستند بلکه دشمن انسانیت هستند و باید مراقب این گونه افراد بود .

در پایان برای شما و دلسوزان منطقه آرزوی موفقیت کرده و  از شما در خواست می کنم شما وهمکارانتان نقش بیشتر وپر رنگ تری در  کارهای فرهنگی شهر  و همچنین  گفتمان سازی برای انتخاب اصلح را داشته باشید .

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

5 نظر در “بی‌اخلاقی سیاسی برای شورای اسلامی شهر زیراب/به قلم مهرداد اکبری/”

 • امیری در 3 خرداد, 1396, 23:02

  باید به نظر مردم یا همون رای ها احترام گذاشت ولی رفتم به ییلاقها بقول مهندس جای تاسف داره اگه نشد مدیریت کنه کاندید مورد نظر هم

 • امیری در 3 خرداد, 1396, 23:04

  کردید مورد نظر چه رای بباره چه نداره مورد احترام کل زیراب هستند بیشتر این مشکلات از همون جا رخ دآد یعنی از طرف خودشون

 • هوشمند بهرام زاده در 3 خرداد, 1396, 23:11

  انتخابات امسال شهرمون هم تموم شد و پنج نفر از کاندیداهای محترم به عضویت شورای شهرمون در اومدن…. اما نکته ای که قابل اهمیته اینه که این پنج عزیز فکر نکنن کار تموم شده و به مدت 4 سال همه کاره شهر هستن….. اداره شهر امری جمعی است نه کاری که بر اساس تفکرات 5 نفر صورت بگیره…. برای اینکه شهری آباد داشته باشیم می بایست تمامی نخبگان شهر دست در دست هم دهند و برای پیشرفت شهر تلاش کنن….. با مراجعه به برنامه های اعلام شده توسط این 5 عزیز می توان متوجه شد که همه این بزرگواران بر نخبگان شهری و کمک گرفتن از آنها تأکید کرده اند، لذا امیدواریم که این امر را فراموش نکرده و در حد شعار باقی نمونه….. شهر ما نخبگان زیادی داره که دلشان برای مردم شهر میسوزه و توانایی زیادی در زمینه های مختلف دارن….. در پایان امیدواریم با تشکیل کارگروهی از نخبگان شهر (نخبه به معنای واقعی نه بر اساس سفارش و رودربایستی) و ارزش قائل شدن برای نظرات این افراد، زمینه رشد و توسعه شهرمون رو فراهم نماییم….

 • مسیح در 4 خرداد, 1396, 9:38

  باسلام،متاسفانه باهدایت بعضی از پخمه های سیاسی جامعه وجهالت مردم به سمت وسویی درحرکت هستیم که جز نابودی چیزی درانتظارمان نیست دور نمی بینم ان روزی را که نام زیراب نااشنامی شود وهنگامی که به مامی گویند نام شهرتان چیست می گوئیم سوادکوه،واین است سرنوشتی که با دست خودتتان رقم زده اید.

 • زیرابی در 5 خرداد, 1396, 0:07

  یکی نیست به مهرداد اکبری بگه حالا که کاندیدای شما رای نیاورد و مردم اونو قابل ندونستن دلیل نمیشه اینطور خودزنی کنی آقای اکبری.میزان رأی مردم هستند و شما حق نداری اینطور بی ادبی کنی

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس