ایستگاه 5 سریال پایتخت در سوادکوه‌شمالی+مصاحبه با عوامل سریال+22عکس

پرینت
ایستگاه 5 سریال پایتخت در سوادکوه‌شمالی

ابعاد دگرگونی‌های سریال پایتخت 5

ایعاد دگرگونی‌های سریال پایتخت 5 در مصاحبه برخی از عوامل این سریال در گفت‌و گو با خبرنگاران بیان شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه نیوز)، سریال پایتخت با اقبال عمومی مواجه شد که پخش سالانه آن موجب شد تا کارشناسان مختلف و مردم عادی درباره این سریال به بیان نقطه‌نظرات خود بپردازند.

برنامه‌ریزی برای ساخت فیلم‌سینمایی پایتخت 5 و اتمام این طرح در رسانه‌ها مطرح بود که آغاز فیلمبرداری از این سریال در شهر شیر‌گاه شهرستان سوادکوه‌شمالی به شایعات خاتمه داد.

*فیلمبرداری از سریال پایتخت 5 در سوادکوه‌شمالی

مشاور رسانه‌ایی سریال پایتخت 5 با اشاره به این که محسن تنابنده با استفاده از تجربه قبلی در حال فعالیت با هنر‌وران است، گفت: حساسیت ویژه‌ای برای انتخاب بازیگران و نحوه عملکرد سریال پایتخت وجود دارد.

مجتبی احمدی، افزود: قسمت‌هایی از سریال پایتخت 5 در شیر‌گاه انجام شد و ادامه فعالیت ان در حال انجام است.

* سریال پایتخت اولویت اول کاری من هست

هومن حاجی‌عبداللهی با اشاره به اینکه در سریال پایتخت 5 زندگی نقش «رحمت» بهتر شد و دیگر ماشین شاسی بلند ندارد، گفت: نحوه کاری من بهتر از قبل شد و ماشین شاسی را فروختم و آرایشگاه زدم.

وی به وجود وسواس در نوع عملکرد سریال پایتخت 5 اشاره کرد و افزود: وسواس و حساسیت در سریال پایتخت باعث شد که این سریال زومرگی و در‌جا‌زدن نداشته باشد.

نقش «رحمت» در سریال پایتخت با اشاره به اینکه همواره سعی می‌کنیم که در پله بالای فعالیت قرار داشته باشیم، افزود: فعالیت در شمال سخت است و در سریال پایتخت 3 در 13 درجه زیر صفر و قطعی گاز و آب و برق و یخ‌زدگی لوله‌های آب مواجه بودیم و برای سریال پایتخت 4 هم در دمای 45 درجه و رطوبت 75 درصد و در ماه رمضان کار کردیم و به نظر می‌رسد چند قسمتی که امسال در شمال هستیم در آب و هوای مناسبی قرار داشته باشیم.

حاجی‌عبداللهی با اشاره به اینکه شهر شیر‌گاه برای ما مانند شهرک سینمایی است و مردم خوبی هستند، گفت: نمی‌توانم در زمان فعالیت در سریال پایتخت به کار دیگری فکر کنم و سریال پایتخت اولویت اول کاری من هست.

*12 طرح در گروه الف‌ویژه

قائم مقام سیما فیلم در جمع خبرنگاران به پیش‌بر‌آورد سریال‌های حضرت موسی(ع) و حضرت سلمان(ع) در سازمان خبر داد و گفت: میزان منابع مالی ما نسبت به قبل افزایشی نداشت ولی انضباط مالی بر کمیت و کیفیت برنامه‌های ما تاثیر داشت.

سید علی حمیدی از وجود 115 پروژه مختلف خبر داد و افزود: 12 طرح در گروه الف‌ویژه داریم.

وی خاطر‌نشان کرد: بسیار سخت است که سریال پایتخت 5 به پخش برای ماه رمضان برسد.

* به اتاق فکر سریال پایتخت 5 ایمان کامل دارم

نسرین نصرتی از عدم حضور «بهبود» در سریال پایتخت 5 خبر داد و گفت: با حضور در سریال پایتخت 5 احساس خوبی دارم.

وی که در سریال پایتخت در نقش « فهیمه معمولی» به ایفای نقش می‌پردازد، افزود: به اتاق فکر سریال پایتخت 5 ایمان کامل دارم و دلهره‌ای بابت نقش‌ها و نوع فعالیت ندارم.

نصرتی با بیان اینکه زیر‌ساخت شخصیت‌ها در سریال پایتخت، محکم است، خاطر‌نشان کرد: اقبال مردم به سریال پایتخت باعث افزایش انگیزه ما می‌شود و به سریال پایتخت 5 احساس مسؤولیت دارم و مادر‌شدنم باعث حضور کم‌رنگ در سینما و تلویزون شد.

* سریال پایتخت 5 دارای 13 تا 15 قسمت است

تهیه‌کننده سریال پایتخت با اشاره به اینکه قرار بودکه پایتخت 5 به صورت فیلم سینمایی تهیه شود، گفت: مشارکت سازمان اوج، خیال ما را راحت کرد و تبدیل نوع سینمایی به سریال و پیش‌تولید آن یک فعالیت سنگین و طولانی شد.

الهام غفوری با بیان اینکه قرار بود که سریال پایتخت 5 در ماه رمضان پخش شود ولی تاکنون درباره زمان پخش اطلاعی به ما داده نشد و با تقدیر از مردم شیر‌گاه سوادکوه‌شمالی که مانند خانواده بازیگر‌ها هستند، افزود: سریال پایتخت 5 دارای 13 تا 15 قسمت است.

*دگرگونی نقش هما در سریال پایتخت 5

ریما رامین‌فر نیز در گفت‌و گو با خبرنگاران در شهرستان سوادکوه‌شمالی با اشاره به اینکه «هما» در سریال پایتخت مراحل مختلفی را مانند دانشجو‌بودن، فعالیت در رستوران و عضویت در شورای شهر را تجربه کرد، گفت: حوادثی در سریال پایتخت 5 اتفاق می‌افتد که نقش «هما» دچار دگر‌گونی می‌شود.

وی با بیان اینکه برای من مهم است که نقش من دارای ویژگی‌های نمایشی باشد، افزود: به تعبیر محسن تنابنده، «هما» در سریال پایتخت نقش نخ تسبیح را دارد.

رامین‌فر به باور‌پذیری نقش‌ها و رخداد‌ها در سریال پایتخت اشاره کرد و با اشاره به اینکه باور‌پذیری در بسیاری از سریال‌هایی که در کشور ساخته می‌شود، کم‌رنگ است، خاطر‌نشان کرد: توجه به جزئیات در سریال پایتخت به صورت گسترده‌ای وجود دارد و مردم ما را باور کردند.

بازیگر نقش «هما» در سریال پایتخت با بیان اینکه همه ما می‌توانیم در سریال پایتخت پیشنهاد بدهیم و نقد کنیم و پس از نگاه تکمیلی محسن تنابنده، اجرایی هم می‌شود، گفت: نگاه تولیدی در عوامل سریال وجود ندارد و همه خود را در این سریال سهیم می‌دانند.

*ابعاد توجه به سریال پایتخت

توجه عمومی به سریال پایتخت دارای ابعاد مختلفی است که توانمندی عوامل هنری، فنی و بازیگران و نوع نگاه به رخداد‌ها و شخصیت‌های «معمولی» جامعه و تلاش برای باور‌پذیری آن نقش مهمی در این موضوع دارد.

با توجه به دیدگاه‌هایی که برخی از عوامل سریال پایتخت 5 در مصاحبه با خبرنگاران داشتند، شاهد دگرگونی‌هایی در این قسمت از سریال هستیم که امیدواریم این دگرگونی‌ها در مسیر بیان هنرمندانه مشکلات جامعه و ارائه راهکار‌های کارشناسی در این مسیر باشد.

مصاحبه با عوامل سریال: خانم نجفی خبرنگار شیرگاه

عکاس حامد امیرنژاد/سیدمیلاد عظیمی

تنظیم عمران اکبرنژاد

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

894 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس