معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور در سوادکوه خبر داد؛ فعالیت 1000 مرکز نیکوکاری کمیته امداد در کشور+تصاویر

پرینت
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور در سوادکوه خبر داد؛ فعالیت 1000 مرکز نیکوکاری کمیته امداد در کشور

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور از فعالیت 1000 مرکز نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی در کشور خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه نیوز)، علی‌محمد ذوالفقاری سه‌شنبه‌شب در جمع فعالان نیکو‌کاری شهر‌های زیراب و پل‌سفید که در دفتر مرکز نیکوکاری شهر زیراب برگزار شد با اشاره به اینکه وسیع‌تر‌کردن استفاده از کمک‌های مردم و توسعه مشارکت های آنان برای کمک به مردم نیازمند از اولویت‌های راه اندازی مراکز نیکوکاری کمیته امداد است، گفت: وضعیت فقر در شهرهای بزرگ با شهرهای کوچک متفاوت است و استفاده از کمک‌های محلی برای کمک به نیازمندان و بومی‌ کردن کمک به آنان از اولویت‌های مراکز نیکو‌کاری است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور به حرکت جهت‌دار برای کمک به نیازمندان با استفاده از منابع منطقه را از اولویت‌های مشارکت‌های مردمی کمیته امداد توصیف کرد و افزود: بیش از یک و نیم میلیون خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام حمینی در سطح کشور هستند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی مانند گذشته در خدمت نیازمندان است و فعالیت مراکز نیکوکاری باعث کم شدن فعالیت‌های کمیته امداد نشد و فعالیت این مراکز برای استفاده از منابع جدید برای کمک به نیازمندان است.

ذوالفقاری از فعالیت نزدیک به هزار مرکز نیکوکاری توسط افراد خیر در مناطق مختلف کشور خبر داد و خاطر‌نشان کرد: متوسط درآمد هر یک از مراکز نیکوکاری حدود 120 میلیون تومان است که برای مردم هزینه می‌شود.

وی به اهمیت کاهش فقر در جامعه اشاره کرد و گفت: فقر با امنیت، توسعه، آسیب‌های اجتماعی ارتباط تنگاتنگ دارد.

* 1653 خانوار تحت پوشش فعالیت‌های مراکز نیکوکاری سوادکوه هستند

رئیس کمیته امداد سوادکوه با اشاره به فعالیت مراکز نیکوکاری این شهرستان گفت: مراکز نیکوکاری سوادکوه از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کردند و هیأت امنای مسجد جامع پل‌سفید و امامزاده عبدالحق زیراب همکاری مناسبی با مراکز نیکوکاری داشتند.

محمود‌ضیا سراجی به برنامه‌ریزی برای نهادینه‌کردن ارزش انفاق و نیکوکاری در شهرستان سوادکوه اشاره کرد و افزود: تلاش برای نهادینه کردن فرهنگ انفاق و نیکوکاری با محوریت امامان جمعه شهرهای زیراب و پل سفید برنامه ریزی شد که همکاری ائمه جامعه باعث پیشبرد فعالیت‌ها است.

وی گفت: یک‌هزار و 653 خانوار تحت پوشش فعالیت های مراکز نیکوکاری سوادکوه قرار دارند.

امام جمعه زیراب نیز با اشاره به وضعیت سوادکوه و درآمد پایین این شهرستان به بیان وضعیت شهرستان اشاره کرد و گفت: کمیته امداد امام خمینی در خدمت رسانی به مردم محروم عملکرد مناسبی دارد و کمک و ارایه خدمات بیشتر به محرومان مورد انتظار است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس