فرماندار سوادکوه: اختلاف سلیقه نباید به هتک‌حرمت منجر شود

پرینت
فرماندار سوادکوه: اختلاف سلیقه نباید به هتک‌حرمت منجر شود

فرماندار سوادکوه گفت: اختلاف سلیقه نباید به کف خیابان، هتک‌حرمت‌ها و دسته‌کشی‌ها منجر شود.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه نیوز)، عبدالجواد توحیدی‌مقدم صبح امروز در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه شوراها به عنوان عقلای قوم و گلچین شهرستان محسوب می‌شوند، از زحمات آنان تقدیر و اظهار کرد: باید آستانه تحمل خود را بالا ببریم و برای دستیابی به این هدف ممارست کنیم.

وی با اشاره به اینکه اعضای شوراهای اسلامی بدون چشم‌داشت در شوراها فعالیت می‌کنند، شوراها را نهادهای اجتماعی تأثیرگذار در فرایند تصمیم‌گیری‌ها توصیف کرد و افزود: باید از ظرفیت شورا‌ها استفاده کنیم و شوراها بزرگ‌ترین فعالیت مشورتی کشور محسوب می‌شوند و می‌توانند با نظرات کارشناسی خود تأثیر‌گذار باشد.

فرماندار سوادکوه با بیان اینکه اگر شوراها با نظرات کارشناسی خود در روند توسعه جامعه تأثیرگذار باشند شاهد رونق و توسعه هستیم، خاطر‌نشان کرد: اولویت فردی، گروهی و جناحی در فعالیت شورا‌های اسلامی باعث به حاشیه رفتن شوراها شود.

توحیدی‌مقدم بر لزوم آموزش مناسب برای شوراها و دهیاران تأکید و اظهار کرد: با آموزش مناسب می‌توان از ظرفیت‌های شورای اسلامی شهر‌ها و روستا‌ها استفاده بهینه کرد و آموزش حقوق اجتماعی باید در اولویت قرار گیرد تا به اهداف مختلف شوراها دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه در مدت 1.5 سالی که در شهرستان سوادکوه حضور داشت، شاهد فضای مناسب مربوط به فعالیت شوراها بود، افزود: اختلاف سلیقه نباید به کف خیابان و هتک‌حرمت‌ها و دسته‌کشی‌ها منجر شود و شوراها، رقیب و هووی دستگاه‌های حاکمیتی نیستند و دستگاه‌ها از شوراها دعوت کنند و شوراها هم باید در چارچوب قوانین عمل کنند.

فرماندار سوادکوه کسب رتبه سوم شورای اداری شهرستان سوادکوه در استان مازندران را با تعاون و همکاری شهرستانی ذکر کرد و یادآور شد: رتبه برتر شهر پل سفید در خدمات سفر استان و رتبه اول امداد و نجات سوادکوه در استان و کاهش تعداد کشته‌شدگان محور سوادکوه در نوروز از 6 کشته سال گذشته به یک کشته را شاهد بودیم.

این مسؤول با تأکید بر اینکه باید به قانون احترام بگذاریم به عدم احراز صلاحیت برخی کاندیداها اشاره کرد و گفت: عدم احراز صلاحیت به معنای «بد‌ بودن فرد» نیست و قوانین شوراها با قانون استخدامی و قوانین دیگر متفاوت است و فرد می‌تواند در مسؤولیت‌های دیگر، فعالیت کند.

توحیدی‌مقدم به دیدگاه مقام معظم رهبری در مورد لزوم حضور در انتخابات اشاره کرد و با بیان اینکه انتخابات مانور سیاسی و گفتمان گسترده برای تعیین مدیریت و سرنوشت کشور است و مردم برای سرنوشت خود رأی می‌دهند و مسؤولیت را بر دوش مسؤولان قرار می دهند، خاطر‌نشان کرد: حضور پررنگ در انتخابات در اولویت است و سلامت انتخابات، امنیت انتخابات، رقابت سالم و کیفیت انتخابات باید مورد توجه باشد.

وی  در پایان گفت: مردم در انتخابات، گل‌چین و خوب‌چین کنند و بهترین‌ها را برای انتخابات پیش‌رو تعیین کنند.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس