معلم فداکار سوادکوهی جلوه ویژه شهرستانی شد

پرینت
برای تقدیر از فداکاری یک معلم

معلم فداکار سوادکوهی جلوه ویژه شهرستانی شد

معلم فداکار سوادکوهی که به 3 دانش‌آموز نیازمند برای جراحی کمک کرد به عنوان جلوه ویژه شهرستانی به استان معرفی شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه نیوز)، فرضعلی خیری که معلم دبستان شهید نوری شهرستان سوادکوه است در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه بررسی وضعیت روحی، روانی و جسمانی دانش‌آموزان از وظایف معلمان است، گفت: بررسی کامل شناسنامه سلامت دانش‌آموزان و بررسی مشکلات آنان در جلسه مشترک با والدین همواره در اولویت فعالیت من است و دانش‌آموزانم را مثل فرزندانم می‌دانم و از مشکلاتی که برای آنان وجود دارد، رنج می‌برم.

وی با بیان اینکه کمک به دانش‌آموزان از راه‌های مختلف همواره مورد توجه من است، افزود: خدا به من توفیق داد تا هزینه درمان 3 دانش‌آموز را بپردازم و در عوض این کار، چندین برابر از خدا دریافت کردم.

این معلم فدا‌کار به مشکل وجود لوزه سوم برای یک دانش‌آموز و شاکی‌بودن همکلاسی‌ها از بوی بد‌دهان وی و مطرح‌کردن این موضوع توسط مدیر مدرسه و پرداخت هزینه 2 میلیون و 550 هزار تومانی وی اشاره و خاطر‌نشان کرد: دانش‌آموز دیگری به علت تزریق انسولین بابت دیابت، دچار مشکل بینایی شدید شد و مبلغ 3 میلیون و 500 هزار تومانی جراحی او را پرداختم که در همگام جراحی چشمش، یکی از دوستان به من گفت که اگر جراحی ناموفق باشد چه جوابی به خانواده‌اش خواهی داشت که حالم دگر‌گون شد و سُرم وصل شدم که با یاری خدا، عمل جراحی موفقی بود.

خیری به دانش‌آموز خودش که دچار نا‌شنوایی بود و خانواده وی هم مانند 2 دانش‌آموز قبلی توانایی مالی درمانش را نداشتند، اظهار کرد: با مشورت پزشک شنوایی‌سنجی سمعکی به مبلغ حدود 2 میلیون تومان خریداری کردم.

وی با بیان اینکه خدا در برابر کمک به این 3 دانش‌آموز، چندین‌برابر به من عطا کرد، افزود: هر فردی که توانایی کمک به دیگران را دارد، کمک کند و هنگامی که مزه این‌کار برای آنها نشان داده‌ شود و آنها فرشتگان روی زمین می‌شوند و بقیه امور برای کمک آنها آماده می‌شود و «کاری کنیم که بماند و نه اینکه کاری نکنیم که بمانیم».

به گزارش فارس، فرضعلی خیری با عمل انسان‌دوستانه و خدا‌پسندانه خود از طرف آموزش و پرورش شهرستان سوادکوه مورد تقدیر قرار گرفت و به‌عنوان نماینده طرح «جلوه‌های ویژه» شهرستان سوادکوه به استان معرفی شد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس