رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه: رسانه‌ها مردم را در انتخاب عالمانه و آگاهانه کمک کنند

پرینت
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه: رسانه‌ها مردم را در انتخاب عالمانه و آگاهانه کمک کنند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه خواهان کمک آگاهانه و عالمانه رسانه‌ها به مردم در زمان انتخابات شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه نیوز)، سید‌یوسف موسوی‌شیخ صبح امروز در جلسه مدیران سایت‌ها و گروه‌های اجتماعی با اشاره به اثر‌گذاری گروه‌‌های اجتماعی و سایت‌های خبری در تصمیم‌گیری‌های انتخاباتی مردم، گفت: استفاده از نظرات مدیران سایت‌های خبری و مدیران گروه‌های اجتماعی و استفاده از توان رسانه‌ای آنان در مسیر اجرای قوانین از اهداف برگزاری جلسه با آنان است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از اجرایی‌شدن تکمیل فرم خود اظهاری توسط گروه‌های اجتماعی با شرایط مندرج قانونی در فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و افزود: خوراک‌دهی سایت‌ها و گروه‌های مختلف فضای اجتماعی قبل از انتخابات با توجه به مسائل اخلاقی و قانونی باید مورد توجه جدی باشد.

وی با بیان اینکه فعالان رسانه‌ای باید مردم را در انتخابات عالمانه و آگاهانه کمک کنند، خاطر‌نشان کرد: مردم شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی حضور پررنگی در انتخابات مختلف داشتند و در انتخابات گذشته مشارکت برتر کشوری توسط مردم سوادکوه‌شمالی ثبت شد و مشارکت مردم سوادکوه هم در رتبه‌های بالا بود که تلاش برای مشارکت بالای مردم باید در راستای اهداف رسانه‌ها باشد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی سوادکوه بر اهمیت تقویت شور و نشاط انتخاباتی توسط گروه‌ها و کانال‌های اجتماعی و سایت‌های خبری در زمان انتخابات اشاره و اظهار کرد: گروه‌ها و کانال‌های اجتماعی و سایت‌های خبری در زمان تبلیغات باید بر تاثیرگذاری مطالب فضاهای اجتماعی و سایت های خبری دقت‌نظر داشته باشند و در نگارش مطالب مدیریت کنند.

وی بر اهمیت خوراک‌دهی بعد از انتخابات توسط فعالان رسانه‌ای اشاره کرد و افزود: بعد از انتخابات، رسانه‌ها باید بر ساماندهی و هدایت مردم برای حمایت از قانون و حمایت از منتخبین فعالیت شود.

موسوی‌شیخ با اشاره به اینکه مسؤولان با وجود تلاش‌های انجام‌شده نباید از فعالان رسانه‌ای انتظار نادیده‌گرفتن انتقادات را داشته باشند، گفت: فعالان رسانه‌ای توجه کنند که حاشیه نوشته‌ها بیشتر از متن خودنمایی نکند و در انتخاب تیتر ها دقت لازم را داشته باشند.

در ادامه جلسه هم‌اندیشی فعالان سایت‌ها و فعالان فضای اجتماعی با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران سایت های خبری و گروه‌های اجتماعی به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

982 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس