در شورای فرهنگ عمومی شهرستان سوادکوه‌شمالی مطرح شد؛ رفتار‌سازی مناسب برای ترویج الگوی صحیح مصرف در جامعه

پرینت
در شورای فرهنگ عمومی شهرستان سوادکوه‌شمالی مطرح شد؛ رفتار‌سازی مناسب برای ترویج الگوی صحیح مصرف در جامعه

در شورای فرهنگ عمومی شهرستان سوادکوه‌شمالی بر رفتار‌سازی مناسب برای ترویج الگوی صحیح مصرف در جامعه تاکید شد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی اخبار سوادکوه(سوادکوه نیوز)، حجت الاسلام محمد مهدوی صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سوادکوه‌شمالی با تبریک اعیاد شعبانیه به موضوع سبک زندگی اسلامی، خانواده و الگوی مصرف اشاره کرد و گفت: تجمل‌گرایی و خرید‌هایی بی‌رویه‌ای که مردم از ان خرید‌ها کمتر استفاده می‌کنند، معضل بزرگ جامعه ما است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سوادکوه‌شمالی خواستار فرهنگ‌سازی بیشتر برای الگوی مصرف مناسب شد و افزود: مسؤولان برای تبلیغات، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی حوزه‌های سبک زندگی اسلامی، خانواده و الگوی مصرف تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه سبک‌زندگی مناسب زمینه‌ساز اقتصاد مقاومتی است به اختصاص وام‌های کلان به برخی از شرکت‌های خصوصی انتقاد و خاطر‌نشان کرد: وام‌های کلانی که به برخی از شرکت‌های خصوصی در شهرستان سوادکوه‌شمالی پرداخت شد در ایجاد اشتغال پایدار مؤثر نبود و هزینه چند‌برابری برای برخی از طرح‌ها، نیازمند پیگیری جدی مسؤولان است.

*لزوم توجه به اشتغال خرد در شهرستان سوادکوه‌شمالی

معاون فرماندار سوادکوه‌شمالی بر لزوم رعایت الگوی مصرف شد و گفت: ابتدا باید رعایت الگوی مصرف از خودمان شروع کنیم و با تبلیغات و اطلاع‌رسانی برای مردم، عملی کنیم.

کیوان موسی‌پور، سیاست‌گذاری برای اصلاح الگوی مصرف را قدم شروع اقتصاد مقاومتی ذکر کرد و افزود: مصرف، تولید را جهت می‌دهد و تولید و مصرف، جهت سرمایه‌گذاری را تعیین می‌کند.

وی بر ابعاد اشتغال‌زایی اشاره کرد و گفت: توجه به اشتغال خرد در سطح شهرستان سوادکوه‌شمالی از راه‌کار‌های اشتغال‌زایی است.

*فرهنگ‌سازی الگوی صحیح مصرف در جامعه

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی نیز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سوادکوه‌شمالی به اهمیت فرهنگ‌سازی و رفتار‌سازی در جامعه اشاره کرد و گفت: ترویج الگوی صحیح مصرف در حوزه اقتصاد به فرهنگ‌سازی و رفتار‌سازی مناسب نیازمند است.

سید‌یوسف موسوی‌شیخ خواستار همکاری ادارات و نهاد‌های مختلف برای دست‌یابی به اهداف آموزش صحیح الگوی مصرف در جامعه شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی نیز با اشاره به اینکه جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی در کشور مستلزم تغییراتی است که ابتدا باید در ناحیه بینش و نگرش انجام شود، گفت: اقتصاد مقاومتی باید از بینش، نگرش، فرهنگ رفتاری، هدف زندگی و مشی اقتصادی مردم انجام شود.

حجت الاسلام غلام‌حسین ذاکری‌خطیر به موانع دست‌یابی به اهداف اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: زیاده‌خواهی‌ها، فرهنگ مصرف‌گرایی و تجمل‌طلبی از موانع دست‌یابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در جامعه است.

در ادامه جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سوادکوه‌شمالی، مقرر شد تا از ظرفیت شهرداری‌ها، پایگاه‌های مقاومت و دهیاران، روحانیون شهرستان در ایام ماه رمضان، سایت‌های خبری و گروه‎‌های اجتماعی برای ترویج فرهنگ صحیح مصرف و دست‌یابی به اهداف اقتصاد مقاومتی تلاش شود.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس