انتخاب هوشمندانه برای آینده توسعه شهر پل‌سفید/به قلم چنگیز عباسی/

پرینت
انتخاب هوشمندانه برای آینده توسعه شهر پل‌سفید/به قلم چنگیز عباسی/

هرچه به زمان انتخابات شوراها نزدیکتر می شویم فعالیت کاندیداها نیز بیشتر می شود . این روزها در مراسمات مختلف اعم از رسمی و غیر رسمی و یا شادی و عزاداری ، شاهد حضور کسانی هستیم که به سادگی قصد و غرض حضور مهربانانه آنها قابل تشخیص است ، آنهاآمده اند تا برای انتخابات آتی شورای شهرمان یارگیری  و رای جمع آوری کنند ، بساط مهمانی ها و پذیرائی ها و دعوتی های جهت دار در کوی و برزن شهر گرم است ، فعالیتها و یارگیری های انتخاباتی در حال شکل گرفتن است. سخن از این هست که به چه کسی رای میدهید؟ کاندیدای شورای شهر از کدام تیره وتبار است ؟

اما چیزی که فراموش شده آن است که باید بدانیم امروز شورای شهرمان به افراد اهل علم و دانش  نیاز دارد. شورای شهرمان ، امروز به کسانی نیاز دارد تا فهم و درک واقعی از محیط بیرونی و درونی منطقه داشته باشد، کاندیدای شورای شهر ، ابتدا باید از نظر علمی توانایی درک و فهم مسائل و نیازهای روز جامعه و مردم را داشته باشد تا در تصمیمات خردمندانه سهیم باشد. سپس شهامت و جسارت پی گیری و اجرای تصمیمات و قوانین وضع شده را توسط مجریان نیز داشته باشد. اگر کاندیدایی با استفاده از ابزار مالی ، قومی ،  وغیره به دنبال جلب حمایت مردم باشد ، به حتم نماینده شایسته و قابل انتظاری نخواهد بود. صداقت ،درایت و شهامت رای دهنده منجر به انتخاب احسن می شود.شاید گزافه نباشد اگر بگوییم سطح علمی و فرهنگی منتخبان شورای شهر ، دورنمایی از سطح فرهنگ و تعلقات انتخاب کنندگان است.

همشهریان محترم و فهیم پل سفید بیایید در ۲۹ اردیبهشت  ، صادقانه دور خیزی مجدد نمائیم  و نخست معیارهای لازم برای انتخاب اعضای شورای شهر را با اتکا به توانائیهای علمی ردیف نمائیم . سپس دلسوزانه برای آینده خود و فرزندانمان بدون تعصبات قومی و گروهی، با نگاهی جامع و عالمانه ، افراد کاندیدا را به سنجش معیارهای انتخاب شده بسپاریم تا انتخابی نیکو داشته باشیم.در آن صورت می توانیم انتظار تصمیمات خردمندانه  و حکیمانه را  داشته باشیم. بر خود می بالیم که در انتخابات پیش روی شهرمان چهره هایی با جایگاه علمی در خور شان است وارد عرصه کنیم

بیاییم امروز را که غنیمتی است که خداوند سبحان به ما ارزانی کرده به نیک بیابیم و آغازی خوب برای پایانی که منتهی به توسعه پایدار شهر و روستا  میشود برگزینیم.

یادمان باشد آینده شهر به انتخاب هوشمندانه ی همه ما وابسته است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

894 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس