خاطرات مطبوعاتی از جنس حسرت/پیگیری 30 ساله برای بیمه خبرنگاری خبرنگار سوادکوه‌شمالی

پرینت
خاطرات مطبوعاتی از جنس حسرت/پیگیری 30 ساله برای بیمه خبرنگاری خبرنگار سوادکوه‌شمالی

پیگیری 30 ساله برای بیمه خبرنگاری به عنوان خاطرات مطبوعاتی از جنس حسرت برای علی‌اکبر شعبان‌زاده به ارمغان آورد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی سوادکوه نیوز(اخبار سوادکوه)، فعالیت در عرصه رسانه‌ای دارای پیچ و خم‌های مختلفی است که وضعیت معیشتی آن بیشتر از سایر شاخص‌ها، خود را نشان می‌دهد.

حق خبرنگار آن است که در فضای مناسب به دنبال سوژه‌های خود باشد و با پرورش، انعکاس و پیگیری آن در مسیر خدمت عمومی گام بر‌دارد و عدم وجود دغدغه مالی و اقتصادی عامل مهمی در دست‌یابی به اهداف است.

*پیگیری 30 ساله برای بیمه خبرنگاری

علی‌اکبر شعبان‌زاده با اشاره به اینکه از سال 1355 به عنوان خبرنگار و عامل توزیع نشریات شهر شیر‌گاه مشغول به فعالیت بود، گفت: فعالیت رسانه‌ای را از پدرم به ارث بردم و منبع در‌آمد من تنها از همین طریق است.

خبرنگار پیشکسوت شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی با بیان اینکه سال‌ها برای بیمه خودم در عرصه رسانه‌ای تلاش کردم ومدارک مختلف را برای ارشاد اسلامی ارسال کردم ولی هنوز نتیجه‌ای حاصل نشد، افزود: در حدود 30 سال پیگیر بیمه مطبوعاتی خودم هستم که هنوز محقق نشد.

وی از کاهش فعالیت خبری خود در سال‌های اخیر خبر داد و با بیان اینکه تنها به توزیع نشریات اشتغال دارد، خاطر‌نشان کرد: انگیزه‌ای برای فعالیت رسانه‌ای ندارم و هنگامی که ارزشی برای ما قائل نیستند و با سابقه حدود 40 ساله در عرصه مطبوعاتی هنوز بیمه نیستم، علاقه‌ای برای فعالیت ندارم.

شعبان‌زاده با اشاره به اینکه از سال 1355 تاکنون تنها خبرنگار روزنامه کیهان و عامل توزیع ده‌ها روز‌نامه، هفته‌نامه و مجلات مختلف بودم، اظهار کرد: جوانی خودم را برای فعالیت در عرصه مطبوعات گذاشتم ولی با در‌آمد اندک در عرصه مطبوعاتی و عدم بیمه‌شدن دست به گریبان هستم.

*فعالیت 85 ساله در عرصه مطبوعاتی

اصغر شعبان‌زاده که از اوایل سال 1340 به عنوان خبرنگار و عامل توزیع مطبوعات شیر‌گاه فعال بود با اشاره به اینکه کارمند شرکت اشباع‌تراورس شیر‌گاه بود و در کنار آن به فعالیت مطبوعاتی هم می‌پرداخت، گفت: حدود 50 روز‌نامه‌ مختلف با کمک فرزندم که در حال حاضر خبرنگار روزنامه کیهان است را به درب منازل می‌رساندیم.

وی به علاقه و اشتیاق خود و فرزندش برای فعالیت‌های مطبوعاتی خبر داد و افزود: من و فرزندم حدود 85 سال در عرصه مطبوعاتی فعال هستیم و بیمه‌نبودن فرزندم در این عرصه باعث ناراحتی است.

خبرنگار پیشکسوت مطبوعاتی سوادکوه، گفت: قول‌های انجام‌نشده فراوانی برای بیمه‌ و تسهیل در فعالیت‌های مطبوعاتی دریافت کردیک که شاهد عدم تحقق قول‌ها هستیم.

*خاطرات مطبوعاتی از جنس حسرت

بیمه خبرنگاران از دغدغه‌های بسیاری از خبرنگاران در سال‌های اخیر بود که شاهد بیمه بسیاری از آنان در قالب بیمه هنرمندان بودیم که با ضعف مدیریت و هدایت آنان در گذشته با حضور بسیاری از افراد غیر‌خبرنگار در لیست بیمه‌شدگان بودیم که به درستی با پالایش آن مواجه شدیم.

بیمه افراد غیر‌خبرنگار به عنوان خبرنگار در اوایل دهه 1390 و ضعف مسؤولان مرتبط در دولت گذشته و سخت‌گیری جدید برای خبرنگاران فاقد بیمه باعث شد که افرادی مانند علی‌اکبر شعبان‌زاده با سابقه حدود 40 ساله، فاقد بیمه بمانند و خاطراتش در عرصه مطبوعاتی با حسرت همراه باشد.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس