فرماندار سوادکوه خبر داد؛ بررسی وضعیت معادن کرد‌آباد البرز مرکزی سوادکوه با حضور 2 معاون وزیر

پرینت
فرماندار سوادکوه خبر داد؛ بررسی وضعیت معادن کرد‌آباد البرز مرکزی سوادکوه با حضور 2 معاون وزیر

فرماندار سوادکوه از بررسی وضعیت معادن کرد‌آباد البرز مرکزی سوادکوه با حضور 2 معاون وزیر و نمایندگان سوادکوه در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

عبدالجواد توحیدی‌مقدم صبح امروز در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه از پیگیری وضعیت معادن البرز مرکزی خبر داد و گفت: در راستای اجرایی‌شدن مصوبات و پیگیری‌های مختلف درباره معادن البرز مرکزی، جلسه‌ای با معاونان وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

فرماندار سوادکوه با بیان اینکه نشست مشترک نمایندگان سوادکوه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، کارشناسان شرکت البرز مرکزی با معاونان وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، افزود: در جلسه با معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو درباره آخرین وضعیت معادن کرد‌آباد و بررسی راهکارهای حل موانع موجود رایزنی شد.

وی به پیشنهادات و بیان نقطه‌نظرات شهرستانی برای پیگیری وضعیت معادن البرز مرکزی در مراسم افتتاح کارخانه زغال‌شویی البرز مرکزی اشاره و خاطر‌نشان کرد: بررسی شرایط موجود، تلاش برای رفع برخی موانع در مسیر بهره‌برداری از معادن کرد‌آباد و افزایش تعامل بین ادارات و نهاد‌ها برای پیشبرد اهداف از اولویت‌های برگزاری جلسه مشترک با معاونان 2 وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، خداکرم جلالی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیز‌داری کشور و مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو به عنوان مدیران تاثیر‌گذار در موضوع البرز مرکزی هستند که امید می‌رود با بررسی کارشناسی موضوع، موانع منابع طبیعی در بهره‌برداری از معادن کرد‌آباد رفع شود.

مطالعات انجام شده نشان می دهد 21 میلیون تن ذخیره قطعی زغالسنگ در معادن کردآباد موجود است و ذخایر زغالی کردآباد مشتمل بر 5 لایه زغالی با ذخیره احتمالی 40 میلیون تنی است که ضخامت لایه های آن از 54 سانتی متر تا یک متر و 25 سانتی متر است.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس