فرماندار سوادکوه‌شمالی:شاهد پویایی و کارایی شورا‌های اسلامی نسبت به گذشته هستیم

پرینت
فرماندار سوادکوه‌شمالی:شاهد پویایی و کارایی شورا‌های اسلامی نسبت به گذشته هستیم

فرماندار سوادکوه‌شمالی با اشاره به تاریخچه شورا‌ها از پویایی و کارایی بیشتر شورا‌های اسلامی نسبت به گذشته خبر داد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی سوادکوه نیوز، محمد‌رضا منصوریان صبح امروز در همایش تجلیل از شوراهای اسلامی شهرستان سوادکوه‌شمالی با تبریک روز کارگر، هفته معلم، روز شورا‌ها و هفته شهر و شهروند، گفت: شورا‌ها از مهمتر‌ین نهاد‌های مدنی جامعه ما محسوب می‌شوند و لازم است از کسانی که در تحقق این آموزه دینی در جامعه تلاش کردند، تشکر کنم.

فرماندار شهرستان سوادکوه‌شمالی به تاریخچه شورا‍‌ها اشاره کرد و افزود: انجمن بلدیه به عنوان دستاورد حق‌خواهانه اجتماعی جامعه مدنی ایران شناخته می‌شود که با تفویض اختیار گسترده در کنار نهاد‌های عدلیه و قانون‌گذاری قرار گرفت که در 3 سال عمر خود با برخورد‌های سیاسی موفق به فعالیت مفیدی نشد.

وی با بیان اینکه در دوران پهلوی اول، انجمن‌های بلدیه وابسته و ابزاری در اختیار حاکمیت بودند، خاطر‌نشان کرد: در سال 1320 و تلاش دکتر مصدق برای ملی‌شدن صنعت نفت و اصلاح قانون انتخابات و شهرداری‌ها و تشکیل انجمن‌های شهر و سپردن کار اداره شهر‌ها به دست مردم، شاهد اهمیت شورا‌ها به اندازه ملی‌شدن صنعت نفت بودیم و در زمان پهلوی دوم هم شاهد تجدید‌نظر قوانین مربوط به انجمن شهر بودیم ولی در عمل، شوراها در اختیار حکومت قرار داشت.

منصوریان با بیان اینکه در انقلاب اسلامی ایران، مردم به دنبال تحثقق شعار‌های خود در راستای دستیابی به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بودند که تصویب اصل صدم قانون اساسی جمهوری اسلامی در همین راستا بود.

فرماندار سوادکوه به تشکیل شورای اسلامی شهر‌ها و روستا‌ها در 9 اردیبهشت‌ماه 1378 اشاره کرد و گفت: روز به روز شاهد پویایی و کارایی بیشتر این کانون‌های تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری هستیم که در رأس هرم مدیریت شهری و روستایی قرار دارند.

اشتراک گذاری

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

953 مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 سوادکوه نیوز. محفوظ است.
طراحی و اجرا شرکت یارس